رفتن به استخر و شنا کردن ، اصولی دارد که اگر آن ها را رعایت کنید ، کمتر دچار بیماری ها یا ناراحتی های پوستی ناشی از آب تنی در آب استخرها ، خواهید شد. خیلی از افراد ، این اصول را می شناسند و خیلی های دیگر هم نه. این مطلب ، برای آن گروه از افرادی تهیه شده که نمی خواهند سلامت پوست و موهایشان با رفتن به استخر و شنا کردن ، به خطر بیفتد.

این 8 نکته را قبل از رفتن به استخر رعایت کنید

1 - پیش از رفتن به استخر ، حتما استحمام کنید و با بدنی تمیز وارد آب شوید. برای راضی کردن خودتان به این کار ، فکرش را بکنید اگر قرار باشد تمام افرادی که می خواهند وارد آب استخر شوند ، استحمام نکرده باشند و آن را به بعد از آب تنی در استخر موکول کنند ، چه بلایی سر بهداشت آبی که می خواهید در آن شنا کنید ، خواهد آمد؟!

2 - پیش از ورود به محیط استخر و داخل شدن به آب ، حتما آرایش صورت خود را پاک کنید. حل شدن مواد مختلف آرایشی در آب و آلوده شدن آب استخر ، می تواند زمینه ابتلا به انواع ناراحتی ها و حساسیت های پوستی را برای افرادی که در آن آب شنا می کنند ، ایجاد کند.

3 - برای پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های پوستی احتمالی ، از راه رفتن با پای برهنه در محیط استخرها خودداری کنید و همیشه یک دمپایی تمیز شخصی برای رفتن به استخر داشته باشید. استفاده از دمپایی های عمومی در استخر ها توصیه نمی شود ؛ زیرا امکان انتقال ناراحتی های پوستی کف پا مانند زگیل در صورت آلوده بودن دمپایی وجود خواهد داشت.

4 - اگر بیماری پوستی خاصی مانند زرد زخم ، قارچ های پوستی لای انگشتان پا ، کشاله ران یا کف پا و بیماری های ویروسی مانند : زگیل های کف پا یا بیماری مولوسکوم کنتاژیوزوم دارید ، برای حفظ سلامت سایر افراد ، تا بهبودی کامل خود ، از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری نمایید.

5 - برای پیشگیری از ریختن موهای خود در محیط استخر و جلوگیری از تماس مستقیم آب حاوی کلر با موهایتان ، حتما پیش از ورود به آب ، کلاه مخصوص شنا سرتان کنید. تماس موها با کلر موجود در آب استخر می تواند باعث ایجاد تغییر رنگ ، خشک شدن مو و ایجاد التهاب در پوست سر شود.

6 - هرگز از کلاه شنای مشترک استفاده نکنید. خطر ابتلا به عفونت های قارچی ، میکروبی و ویروسی با استفاده از کلاه شنای مشترک ، بسیار زیاد خواهد شد. ضمن اینکه شانس ابتلا و انتقال کچلی سر که نوعی ناراحتی قارچی است ، با پوشیدن کلاه شنای مشترک از فردی به فردی دیگر نیز افزایش خواهد یافت.

7 - اگر هنگام شنا در استخر ، استفاده از کلاه شنا را فراموش کردید ، باید بلافاصله بعد از خارج شدن از استخر ، موهایتان را با آب ساده و شامپوی ملایم بشویید.

8 - اگر بردن مایو را فراموش کرده اید ، به هیچ عنوان به فکر قرض گرفتن مایو از دیگران نیفتید و قید شنا کردن را بزنید. استفاده از مایوی مشترک ، به معنای امکان ابتلا به انواع ناراحتی های پوستی است که ممکن است فرد قبلی به آن ها مبتلا بوده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: