1 - در محیط تمام استخر ها ، دوش های آبی وجود دارند که شما می توانید بدنتان را با کمک آن ها به خوبی آبکشی کنید. بهتر است بعد از برگشتن به منزل ، دوباره به حمام بروید و یک بار هم سر و بدن خود را با شامپو بشویید. معمولا بیشتر شوینده های موجود در استخرها از جنس ها و مدل های با کیفیت و مرغوبی نیستند و باعث خشکی دو چندان پوست می شوند ؛ به همین دلیل توصیه می کنیم که در استخرها فقط بدنتان را آبکشی کنید. بد نیست بدانید که تمام مواد شیمیایی موجود در آب ، علاوه بر لباس می توانند به سطح پوستتان هم بچسبند و ناراحتی های پوستی مختلفی برای شما ایجاد کنند.

2 - احتمال ابتلا به ناراحتی های پوستی در اثر تماس مکرر با آب استخر در افرادی که زمینه ابتلا به حساسیت های پوستی ، خشکی پوست و اگزما را دارند ، بیشتر از سایر افراد است. ممکن است پوست چنین افرادی به دلیل وجود کلر یا مواد شیمیایی موجود در آب استخرها ، دچار خارش و التهاب شود. به همین دلیل لازم است که تمام افراد بلافاصله پس از خروج از استخر و پیش از پوشیدن لباس های خود ، حتما بدنشان را به خوبی آبکشی کنند تا کلر و مواد شیمیایی موجود در آب استخر از بدن آن ها پاک شود.

3 - هنگام تعویض لباس ها در رختکن استخر ، به هیچ عنوان از حوله دوستتان استفاده نکنید. استفاده از حوله های مشترک می تواند به سادگی باعث انتقال بیماری های عفونی و ویروسی پوستی از فردی به فرد دیگر شود.

4 - حتما پیش از پوشیدن لباس های خود پوست بدن و حتی لای انگشتان پا ، زیر سینه ها و کشاله رانتان را به خوبی خشک کنید. محیط های گرم ، مرطوب و تاریک بدن ، بهترین مکان برای رشد قارچ های پوستی هستند. به همین دلیل شما نباید شرایط ایجاد چنین محیط هایی را در بدنتان فراهم کنید.

5 - بهتر است پس از آبکشی بدن در استخر از لوسیون های مرطوب کننده پوست برای مرطوب کردن تمامی سطوح پوستتان کمک بگیرید. این کار باعث می شود آبی که به دنبال شنا کردن و آب تنی جذب بدن شما شده است ، به راحتی تبخیر نشود.

6 - به تمام افراد توصیه می کنیم حتما پس از بازگشتن از استخر ، لباس های استخر خود را با مواد شوینده ملایم به خوبی بشویند و آبکشی کنند تا مواد شیمیایی موجود در آب استخر ها کاملا از لباس جدا شوند و مشکلی برای آن ها به وجود نیاورند. وقتی که شما لباس شنا را خیس یا نم دار ، برای مدت طولانی ، داخل ساک ورزشی خود قرار می دهید ، زمینه رشد و تکثیر قارچ ها و کپک ها را درون لباس و حتی ساک ورزشی فراهم می کنید.

7 - اگر وقت کافی برای شستن سریع لباس شنا را ندارید ، آن را به محض رسیدن به منزل از ساک خود خارج کنید و با آویز کردنش در رختکن حمام یا فضایی ازاد ، زمینه ضد قارچ ها و کپک ها را داخل لباس و ساک فراهم نکنید. سپس در موقعیتی مناسب لباس را به خوبی بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: