1 - بهترین و مناسب ترین رنگ برای کلاه های تابستانی خانم ها ، رنگ سفید ، آبی روشن و صورتی ملایم است. آقایان نیز می توانند از کلاه های خاکی ، کرم و طوسی روشن استفاده کنند.

2 - بهتر است جنس داخلی کلاه حتما از نخ یا پنبه باشد تا حساسیت پوستی ایجاد نکند.

3 - کلاه های لبه دار بهتر از نقاب های لبه دار هستند ؛ چون هم بهتر روی سر قرار می گیرند و هم کناره هایشان نرم تر است و گوش را اذیت نمی کند.

4 - اگر نگران رنگی شدن لبه کلاه خود به دلیل استفاده از کرم های ضد آفتاب هستید ، می توانید یک دستمال کاغذی بین پیشانی و لبه کلاهتان قرار دهید.

5 - بهتر است برای بچه ها ، کلاه هایی بخرید که لبه های پهن سراسری دارند. این کلاه ها از پوست گردن و گوش بچه ها نیز در برابر اشعه مضر آفتاب جلوگیری می کنند.

6 - استفاده از کلاه های مناسب در فصل تابستان نیز می تواند از آفتاب سوخته شدن پوست صورت و گردن پیشگیری کند. آفتاب سوخته شدن پوست در اثر تابش مستقیم نور خورشید به آن می تواند عوارض خطرناکی مانند ابتلا به سرطان پوست را به دنبال داشته باشد.

7 - در فصل تابستان استفاده از کلاه برای آقایانی که موهای کمی دارند ، ضروری است و از آسیب دیدن پوست سر و ابتلا به سرطان پوست پیشگیری می کند.

8 - از آن جا که تعریق پوست در روزهای گرم سال بیشتر می شود. بهتر است کلاه خود را هر 2 تا 3 روز یک بار بشویید.

9 - اگر عادت به استفاده از عینک آفتابی ندارید ، حتما کلاه بگذارید. سایه ای که کلاه روی صورتتان می اندازد از آسیب دیدن چشم ها در اثر تابش مستقیم نور آفتاب نیز پیشگیری می کند.

10 - برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های پوستی مانند ناراحتی های قارچی از کلاه دیگران حتی یکی از اعضای خانواده ، استفاده نکنید و از کلاه دیگران حتی یکی از اعضای خانواده ، استفاده نکنید و کلاهتان را به دیگران ندهید.

11 - به بچه ها بیاموزید استفاده از کلاه های مشترک می تواند احتمال انتقال شپش سر را در آن ها بالا ببرد. بنابراین به هیچ وجه کلاه خود را به دوستانشان قرض ندهند یا کلاه کسی را قرض نگیرند.

12 - برای بچه های زیر 7 یا 8 سال ، کلاه بند دار مناسب نیست ؛ زیرا در این صورت امکان پیچیدن بند کلاه دور گردن بچه ها و خفه شدن آن ها وجود خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: