اصول آرمیدگی

آرمیدگی آموزی وقتی اثر بخش خواهد بود که این اصول را بدانید :

* آرمیدگی آموزی یک نوع یادگیری است . درمانگر نمی تواند برای شما کاری کند؛ خودتان باید برای خودتان کاری کنید.

* یادگیری، تمرین می خواهد. منتظر نباشید تا تحت استرس قرار بگیرید و آرمیدگی آموزی انجام بدهید. آن قدر تمرین کنید تا قبل از وقوع استرس از آن استفاده کنید.

* شما آرمیدگی را انجام می دهید. وقتی آرمیدگی آموزی را تمرین کردید، «معالجه» نمی شوید. بهتر است هنگام استرس، هشیارانه از آن استفاده کنید. هر چه از این فن بیشتر استفاده کنید، آن را راحت تر و خودکارتر انجام خواهید داد.

* آرمیدگی آموزی بر عضلات، تنفس و ذهن متمرکز است. وقتی فهمیدید عضلات تان را چطور شل کرده و جریان تنفس و ذهن خود را چطور تنظیم کنید، می توانید بدن و ذهن تان را آرام کنید.

* آرمیدگی آموزی، راهی برای کسب کنترل است. «رها کردن» عضلات، نقطه مقابل عملی است که بدن تان می خواهد انجام بدهد. وقتی یاد گرفتید بدن تان را به میل خودتان «رها کنید»، کنترل شما بر بدن تان بیشتر می شود.

آرمیدگی آموزی سه مرحله ای

چرا زحمت آرمیدگی آموزی را به جان بخرید ؟ چرا نوار آرمیدگی آموزی نخرید و هر بار که بدن تان را سفت می کنید، نوار را پخش نکنید ؟ چون اولا خیلی زیادی دچار استرس می شوید و همیشه به نوار دسترسی ندارید. برای مثال، رئیس ما یا بچه ها یک ساعت صبر نمی کنند تا شما با گوش دادن به نوار آرمیدگی، خودتان را آرام کنید. شما باید گرفتگی عضلانی خود را در گرما گرم استرس سریعاً رفع کنید؛ آن هم در حالی که دیگران حور دارند. روش زیر یک روش سه مرحله ای است. چند صد نفر مراجعی که این روش سه مرحله ای را به آنها یباد داده ام، پیشرفت چشم گیری در رابطه با نشانه های استرس داشته اند.

در مرحله یک، فرق گرفتگی عضلانی و آرمیدگی را می فهمید. از عضلات اصلی خود شروع کنید. عضلات تان را سفت کنید و روی انقباض آنها تمرکز کنید. سپس عضلات تان را رها کنید و روی احساس آرمیدگی حاصل متمرکز شوید. این کار حدوداً 30 دقیقه طول می کشد. این تمرین را هفت تا ده روز انجام بدهید. اگرچه در این مرحله از آرمیدگی هم دچار آرامش می شوید ولی این مرحله، مقدمه ای برای مرحله بعد است.

درمرحله دو، همان عضلات را بدون سفت کردن مقدماتی آنها شل می کنید. این مرحله حدوداً 15 دقیقه طول می کشد. این مرحله را نیز هفت تا ده روز تمرین کنید. به این ترتیب آماده ورود به مرحله سه می شوید.

مرحله سه به شمار نشان می دهد که (1) بدن شما بدون تمرین چقدر آرمیدگی دارد و (2) کارهای روزمره خود را چطور درحالت آرمیدگی انجام بدهید. این مرحله حدوداً 10 دقیقه طول می کشد. شما می توانید برای تحکیم یادیگری خود، این تمرین را یک ماه یا بیشتر، روزی چند دقیقه انجام بدهید.

بعد از گذراندن این سه مرحله و مسلط شدن بر عهر سه مرحله، دیگر نیازی به تمرین مجدد ندارید : به این ترتیب می توانید عضلات خود را در هر وضعیتی فوراً در حالت آرمیدگی فرو ببرید. آن گاه فقط باید به خودتان متذکر شوید که باید از آن چه آموخته اید استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: