به خاطر داشته باشید که اگر هر رژیم غذایی که از حیث پروتئین، ویتامین و خصوصا ویتامین های گروه B، به کفایت و درست استفاده شود و به وسیله منابع طبیعی غذایی به دور از مواد ضد مغذی و شیمیایی در اختیار بدن قرار گیرد. از نظر آهن نیز کاملا کافی و مناسب خواهد بود و اگر با رعایت و برنامه ریزی تغذیه ای کامل و غنی شده سرشار از ویتامین B6 و ویتامین E، کماکان کم خونی ادامه یابد. حتما باید به پزشک مراجعه نمایید.

آزمایش خون نکات بسیاری را برای پزشک روشن می سازد. معمولا نتیجه آزمایش برای شما مفهومی نخواهد داشت. اما با پزشک با تفسیر به موقع آزمایش می تواند کمک شایسته ای را به شما بنماید. شما می توانید با بررسی دقیق چهره خویش در آیینه، و با دقت به گوش ها یا پیشانی، گردن و پوست صورت، بشاش بودن و جلای چهره، وضعیت خود را از نظر تندرستی و سلامت مورد مطالعه قرار دهید. اگر زیبایی اصیل را در چهره خود دارید و از سرزندگی لازم برخوردار می باشید، می توانید قبول کنید که دچار کم خونی نمی باشید.

پزشک با آزمایش خون، کم خونی ناشی از فقر آهن و یا هر گونه مشکلات مربوط به کم خونی را تشخیص می دهد. ساده ترین روش کمبود آهن و کم خونی، موسوم به CBC می باشد که تعداد، اندازه و شکل گلبول های قرمز، و میزان هموگلوبین آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. در کم خونی فقر آهن گلبول های قرمز کوچک تر و رنگ پریده تر از حالت طبیعی می باشند. اضافه بر آزمایش های معمولی، در کم خونی فقر آهن اندازه گیری بعضی از موارد دیگر مد نظر قرار خواهد گرفت. مانند: بعضی از پروتئین هایی که به ذخیره و انتقال آهن در بدن کمک می کنند و یا پایین بودن سطح فریتین و TiBC، موارد فوق می توانند نشان دهنده پایین بودن سطح آهن در بدن باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: