کنترل بیماریها

همانطور که در قسمت علل بیماریهای قلبی مشاهده کردید بعضی از بیماریها می توانند باعث بیماری قلبی شوند.کنترل درست این بیماریها باعث پیشگیری از بیماریهای قلبی می شود.

دیابت از جمله بیماریهایی است که نقش مهمی در ایجاد بیماریهای قلبی دارد. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید رژیم غذایی خود را به خوبی رعایت کنید همچنین مسائل مربوط به کاهش مصرف چربیها و کلسترول را به خاطر بسپارید چرا که دیابت احتمال ایجاد بیماری قلبی را زیاد کرده است و اگر این مسائل را رعایت نکنید، به بیماری قلبی دچار می شوید.

ترک سیگار و الکل

مصرف سیگار و الکل یکی از عوامل خطر برای بیماریهای قلبی می باشد . این موضوع در افرادی که از نظر ژنتیکی زمینه بیماریهای قلبی دارند مهمتر می باشد. اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، مصرف سیگار و الکل خطر بیماری را بیشتر می کند. تا زمانی که اینها را ترک نکنید، نمی توانید بهبودی خود را بدست آورید.

کاهش وزن

کاهش وزن اقدام موثری در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی می باشد برای این منظور ابتدا باید بدانید که وزن شما طبیعی است یا خیر؟ و اگر وزن شما بیش از حد است اقدام به کاهش وزن نمائید.

برای این منظور وزن خود را برحسب کیلو گرم و قد خود را برحسب متر بدست آورید، آنگاه وزن خود را بر مجذور قد خود تقسیم کنید این عدد را bmi بنامید. حالا اگر bmi بدست آمده عددی بین 20 تا 24 بود وزن شما طبیعی است ولی اگر از 24 بیشتر بود اضافه وزن دارید و باید وزن خود را کم نمائید.

توجه : آقایانی که استخوان بندی درشتی دارند تا زمانی که BMI آنها از 5/25 بیشتر نشده است دارای وزن متناسب هستند. در صورتی که بیماری قلبی و فشار خون ندارید، به مطالب پیش مراجعه کنید و یکی از سه رژیم گفته شده را رعایت کنید. اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید به پابان این بخش مراجعه کنید و یکی از رژیمهای مخصوص بیماران قلبی را انتخاب کنید، هنگام انتخاب رژیم توجه کنید که بعداز اینکه مقدار انرژی مورد نیاز خود را محاسبه کردید، 500 کیلوکالری از آن کم نمایید تا رژیم لاغری خود را بدست بیاورید. این موضوع در قسمت انتخاب رژیم غذایی به طور کامل توضیح داده می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: