براساس نظر انجمن دندان پزشکی آمریکایی، آمالگام نقره که برای پر کردن دندان به کار می رود بی خطر است و هیچ ارتباطی با اختلالات طبی نداشته است. به ندرت ممکن است فردی به جیوه به کار رفته در ماده آمالگام حساسیت داشته باشد. علایم آن مشابه سایر انواع حساسیت هاست و عبارت است از ایجاد جوش روی دهان و صورت افرادی که به آمالگام حساسیت دارند، اغلب سابقه طبی یا خانوادگی حساسیت به فلزات را ذکر می کنند.

تشخیص یک حفره پوسیده استفاده از عکس اشعه x است که به دندان پزشک اطلاعاتی را در مورد دندان و استخوان اطراف آن می دهد.

بعضی اوقات حتی وقتی شما هیچ علامتی احساس نمی کنید، دندان پزشک حفره پوسیده ای را پیدا می کند.مراحل لولیه پوسیدگی دندان فاقد درد است. در سایر مواقع ممکن است به دنبال صرف غذای شیرین، داغ یا سرد دچار درد خفیف دندان شوید، اگر حین خوردن چنین غذاهایی دچار یک درد تیز می شوید احتمالاً به پوسیدگی شدیدتری مبتلا شده اید.

درمان

حتی اگر دندان شما به شدت پوسیده باشد، اغلب می توان آن را با روش هایی مثل پر کردن دندان (ترمیم)، گذاشتن روکش یا عصب کشی حفظ کرد. قبل از انجام چنین اعمالی، معمولاً یک داروی بی حسی موضعی به داخل لثه مجاور دندان تزریق می شود تا عصب را بی حس کرده و مانع از احساس درد شود.

بعضی مواقع دندان پزشکان از اکسید نیتروژن یا همان گاز خنده برای کاهش ناراحتی و اضطراب استفاده می کنند اگر شما دارو مصرف می کنید قبل از دریافت داروی بی حسی این نکته را به دندان پزشک یاد آور شوید چون بعضی داروها و مواد بی حس کننده در صورت مصرف توأم، واکنش های نامطلوبی ایجاد می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: