اگر می دانید که برخی از غذاها، باعث حمله میگرن در شما می گردند، از آنها اجتناب کنید. در برخی از افراد، حفظ یک برنامه خواب منظم، از جمله در روزهای آخر هفته، به کاهش یا پیشگیری از سر دردهای میگرنی کمک می کند.

ورزش آئروبیک (حرکات موزون)-در حدود 30 دقیقه در اکثر روزهای هفته-تنش های عصبی، عضلانی را کاهش داده و قادر است از بروز حملات میگرن در برخی از افراد جلوگیری کند. حواستان باشد، بدنتان را به تدریج گرم کنید، زیرا ورزش های ناگهانی و شدید، خود ممکن است باعث سردرد شوند. روش های آرام بخشی هم می توانند مفید واقع شوند.

اگر گمان می کنید، میگرن شما با مصرف داروهایی مثل قرص های جلوگیری از بارداری با ترکیبات هورمونی در ارتباط است، قطع مصرف آنها را مد نظر قرار دهید. این داروها، حاوی هورمون استروژن هستند، که می تواند منجر به سردرد شود، یا به نوعی در ایجاد آن دخالت کند. در مورد گزینه های دیگر یا تغییر دوز دارو با پزشک مشورت کنید.

اگر سردردهای شما مکرر است، برای شناسایی محرک های آن بهتر است خاطرات روزانه خود را در دفتری یادداشت کنید.

در این دفترچه زمان شروع سردردها ، چیزهایی که تا 24 ساعت قبل از آن مصرف کرده اید، نوع احساس خود از سردرد و کاری که هنگام شروع سردرد انجام می دادید، هر گونه استرس غیر معمول، مدتی که سردرد طول کشیده و چیزی که باعث رفع آن شده است را ذکر کنید. شما می توانید به اتفاق پزشک خود از این دفترچه برای کمک به مرور علایم و نشانه های سردرد نیز استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: