سانحه ای که منجر به فلج می گردد، در واقع زندگی شما را از بین رو به آن رو می کند، چه در نتیجه این آسیب، حرکت پاها و پایین تنه (پارایلژی) یا هرچهار اندام (کوآدری پلژی) را از دست بدهید، بهبودی از چنین حادثه ای زمان می برد، اما بسیاری از افرادی که دچار فلج می شوند، همچنان در جهت حفظ زندگی پر باز و کامیاب خود تلاش می کنند. میل به زندگی، در انسان ها به شکل حیرت انگیزی زیاد است و خلاقیتی که بر اساس آن بسیاری از انسان ها، معلول زندگی خود را اداره می کنندبی حد و حصر است.

بهبود مقدماتی

در مراحل ابتدایی پارایلژی یا کوآدری پلژی، پزشک به درمان آسیب یا بیماری که باعث نقص عملکرد شده است. خواهد پرداخت. او مراقب خطرات احتمالی مثل احتباس مدفوع یا ادرار، مشکلات تنفسی یا قلب و عروق ، زخم معده یا روده، مشکلات پوستی، جمع شدگی های عضلانی و تشکیل لخته در وریدهای عمقی اندام ها خواهد بود.

پس از تثبیت آسیب یا بیماری اولیه، توجهات به مست مشکلاتی که ممکن است در نتیجه بی حرکتی فرد ایجاد شوند، مثل پدیده جابه جایی مایعات بدن از اندام های تحتانی به سمت قفسه سینه و نتیجتاً افزایش ادرار و کاهش حجم خون، جمع شدگی عضلانی، زخم بستر، عفونت ادراری و لخته خون، معطوف می شود.مراقبت های مقدماتی احتمالاً شامل : تغییر وضعیت شما در بستر به شکل مکرر، ورزش های مربوط به محدوده حرکتی اندام های فلج، تقویت عملکرد مثانه و روده، مالیدن لوسیون های پوستی و استفاده از ملافه های نرم یا تشک های مواج خواهند بود.

مدت بستری شدن در بیمارستان ممکن است بسته به علت و وسعت فلج و پیشرفت درمان از چند روز تا چند هفته متغیر باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: