تشخیص

از آنجایی که نوروپاتی محیطی می توانند طیف وسیعی از اختلالات و بیماری ها را به دنبال داشته باشند، تشخیص علت یک اختلال عصبی خاص در شما ممکن است کار چندان ساده ای نبوده یا اصلاً غیر ممکن باشد.پزشک ممکن است کار خود را با مطرح کردن سوالاتی در مورد علایم و نشانه ها، داروهایی که دریافت می کنید.

طب مکمل

چندین نوع درمان و روش بدون دارو، برای رفع دردهای مرتبط با آسیب اعصاب محیطی وجود دارد. از این نوع درمان ها غالباً در کنار دارو درمانی استفاده می شود، اما برخی از این روش ها، گاهی به تنهایی هم موثرند.درمان های مکمل، که در مداوای آسیب های اعصاب محیطی به کار می روند عبارتند از :

• پس خوراند زیستی • طب سوزنی • خواب مصنوعی • روش های شل کردن عضلات

بیماری های ویروسی اخیر، مصرف الکل، مواجهه احتمالی با یک ماده سمی و سابقه بروز همین علایم و نشانه ها در سایر اعضاء خانواده یا همکاران آغاز کند.

به دنبال این سوالات پزشک به معاینه جسمانی و عصبی شما اقدام خواهد کرد. آزمون های تشخیصی احتمالی، بستگی به پاسخ های شما به این سوالات و نتیجه معاینات صورت گرفته، شواهد داشت. این آزمون ها ممکن است شامل آزمایش خون، آزمایش کامل ادرار، عکس رادیوگرافی از قفسه سینه، آزمایش های مربوط به سوخت وساز، مطالعه عملکرد تیروئید، نوار عضله، نمونه برداری از مایع مغزی نخاعی (ال -پی) یا، احیاناً، نمونه برداری از بافت زنده عصبی و معاینه آن در زیر میکروسکوپ، باشند.

آسیب اعصاب محیطی تا چه حد جدی است ؟

برخلاف اعصاب موجود در سیستم عصبی مرکزی، اعصاب محیطی با مراقبت صحیح و مناسب، قابلیت بازسازی دارند. در برخی از اختلالات، بهبود حاصل می شود، اما در صورت از بین نرفتن، علت، احتمال بروز مجدد علایم و نشانه ها وجود دارد.

نوروپاتی دیابتی می تواند نقاط مختلفی از بدن را درگیر کرده و به عوارض متعددی منجر گردد. برای مثال، چنانچه اعصاب مرتبط با گوارش آسیب ببینند، ممکن است تخلیه معده باکندی صورت گیرد، که تهوع، استفراغ و نفخ شکم را در پی خواهد داشت. یا ممکن است مکرراً دچار یبوست یا اسهال شوید. آسیب دیدگی اعصاب پا خطر صدمات فشاری این ناحیه از بدن را افزایش داده و علاوه بر کاهش جریان خون، ممکن است منجر به زخم های پوستی و حتی قانقاریا شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: