این اختلال غ دندان ها الباً پس از رد کردن سایر علل درد در سر، فک، دندان ها یا سینوس ها تشخیص داده می شود.غالباً، شخص ممکن است قبل از تشخیص تیک دولورو، بی جهت تحت عمل هایی بی فایده بر روی دندان قرار گیرد.

درد عصب سه قلو تا چه حد جدی است ؟

هرچند ممکن است این درد، فرد را از کار و زندگی بیندازد، اما خطری جانی برای او به همراه نخواهد داشت. فواصل بین حملات متغیر است، اما با افزایش سن شما، دوره های بهبودی کوتاه می شوند. این بیماری را می توان از طریق مصرف دارو و سایر اقدامات درمانی به شکل موثری کنترل کرد.

درمان

گزینه های اصل درمان در افراد مبتلا به درد عصب سه قلو عبارتنداز : مصرف دارو برای کنترل درد و انجام اعمال و اقداماتی که مانع از عملکرد عصب شده یا فشار را از روی عصب سه قلو بر می دارند.

جراحی

اعمال جراحی برای دستکاری و تخریب مسیر شاخه های عصب سه قلو هم وجود دارند. اما خطرات ناشی از این عمل ها اغلب بیش از سایر اقدامات درمانی است:

• برداشتن فشار مویرگی. در این عمل، عروق خونی که بر عصب سه قلو فشار وارد می کنند، قطع یا جا به جا می شوند هرچند عمل فوق بالاترین میزان موفقیت را به دنبال دارد، اما با خطراتی نیز همراه است از جمله : کاهش قابل ملاحظه شنوایی، ضعف عضلات صورت و به ندرت سکته مغزی وسیع یا مرگ.

• پرتوجراحی یا چاقوی گاما. این عمل نوعی درمان غیر تهاجمی است که با ارایه دوز منفرد و بالایی از اشعه گاما به ریشه عصب سه قلو، پایانه عصبی را تخریب و درد را از بین می بردو از آنجایی که این عمل نسبتاً جدید است، اثرات درازمدت آن هنوز در پرده ای از ابهام قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: