درمان

اگر هیچ نوع نشانه روده ای ندارید، لزومی به درمان کرم قلاب دار نیست. کرم ها دیر یا زود از سیستم گوارشی شما دفع خواهند شد. اما اگر آلودگی شما شدید است، استفاده از یک داروی ضد انگل ضروری است. چند نوع داروی ضد انگل نسخه ای در بازار موجود است. اما برخی از آنها را نباید در زنان حامله مورد استفاده قرارداد. اگر حامله هستید، حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید. استفاده از یک رژیم بر پروتئین، ویتامین و مکمل های آهن، از ایجاد سوء تغذیه و کم خونی تا ریشه کن شدن انگل، جلوگیری خواهد کرد.

پیشگیری

توالت هایی که از آلوده شدن خاک با مدفوع جلوگیری می کنند چرخه عفونت را قطع خواهند کرد. به علاوه، همیشه هنگام عبور از مناطق آلوده به این انگل کفش بپوشید.

چندین عفونت ویروسی و باکتریایی، بیماری های مقاربتی را تشکیل می دهند، یعنی قادرند از راه تماس جنسی به افراد منتقل شوند. سوزاک، کلامیدیا (تراخم)، و سیفلیس از جمله عفونت های باکتریایی هستند. هرپس (تبخال) و زگیل های مقاربتی هم عفونت های ویروسی هستند. بسیاری از بیماری های دیگر هم می توانند از راه تماس جنسی منتقل شوند، مثل هپاتیت (به فصل 29 مراجعه شود) به علاوه، وجود بیماری های مقاربتی می تواند انتقال عفونت اچ- آی- وی (ویروس نقص ایمنی انسانی) را تسهیل کند.

اهمیت ایمنی جنسی

براساس آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، سالانه 15 میلیون مورد بیماری مقاربتی در ایالات متحده رخ می دهد. حدود نیمی از اینهاف عفونت های مادام العمر هستند. هر چند برخی از بیماری های مقاربتی مثل سیفلیس، شیوع کمتری دارند، همه گیری سایر عفونت ها مثل هرپس (تبخال) ناحیه تناسلی، سوزاک و تراخم (کلامیدیا) همچنان ادامه دارد.

بسیاری از بیماری های مقاربتی قابل درمان هستند، اما برای برخی، درمانی وجود ندارد و در مواردی به مرگ بیمار منتهی می گردد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاهش خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی، به فصل 6، رفتارهای خطرساز مراجعه شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: