سیاه زخم پوستی

سیاه زخم پوستی زمانی رخ می دهد که یک بریدگی تاول یا هر نوع زخم پوستی با اسپورهای آنتراکس تماس پیدا کند عفونت حاصل، معمولاً در عرض 7 تا 12 روز پس از مواجهه تظاهر پیدا می کند. شروع آت با یک دانه برجسته و گاهی خارش دار است. به فاصله یکی دو روز این دانه به زخم سربازی با یک مرکزسیاه رنگ تبدیل می شود.

سیاه زخم روده ای

سیاه زخم روده ای زمانی روی می دهد که شخصی گوشت خوب پخته نشده یک حیوان آلوده را بخورد حاصل این عفونت ایجاد ضایعاتی (زخم های دهانه دار) در روده ها است.

نخستین علایم و نشانه های بیماری عموماً یک روز تا یک هفته بعد از خوردن گوشت آلوده ظاهر می شوند و ممکن است شامل : تهوع و استفراغ، تب و بی اشتهایی و به دنبال آن دل درد و اسهال خونی باشند.

سیاه زخم استنشاقی

این نوع سیاه زخم در صورت استنشاقی با بالاکشیدن مقادیر کافی از اسپور آنتراکس اتفاق می افتد. بعد از استنشاق اسپورها می توانند به فاصله یک روز تا 2 ماه فعال شوند.

علایم و نشانه های اولیه مشابه آنفلوآنزا با سرماخوردگی هستند و ممکن است شامل : گلودرد، تب، خستگی، دردهای مبهم عضلانی و ناراحتی قفسه سینه باشند. اینها گاهی چند ساعت یا چند روز طول می کشند به فاصله 3 روز پس از بروز بیماری، فرد دچار تب بالا و مشکلات تنفسی می گردد. این نوع سیاه زخم، بافت ریه را تخریب می کند و ممکن است و به مغز گسترش پیدا کرده و باعث التهاب پرده های مغزی (مننژیت) شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: