ملاتونین

ملاتونین هورمونی است که به بدن شما جهت تنظیم برنامه ریزی خوابیدن و برخواستن از خواب کمک می کند. ادعاهایی می گویند ملاتونین می تواند پیری را متوقف کرده یا برگرداند، با سرطان مبارزه می کند و عملکرد جنسی را تقویت کند هنوز اثبات نشده اند. ملاتونینی که به صورت مکمل در فروشگاه ها وجود دارد معمولاً چند برابر میزان ملاتونینی است که توسط بدن شما تولید می شود و اگر به شکل ناصحیح مصرف شود ممکن است چرخه خواب شما را مختل سازد.

تستوسترون تستوسترون

به طور کلی سطوح هورمون جنسی مردانه (تستوسترون) با افزایش سن کاهش می یابد، اگرچه سرعت کاهش در هر فرد متفاوت است. طرفداران داروهای ضد پیری بیان می کنند افزایش سطوح تستوسترون به وسیله تجویز مواد مکمل می تواند انرژی، سلامتی و نیروی جنسی را تقویت کند. این ادعاها نیز اثبات نگردیده اند.

در دوزهای بالا تستوسترون می تواند موجب مشکلات پروستات، قطع تنفس (آپنه) حین خواب، تحریک تولید بیش از حد خون و سطوح بالا رنده کلسترول شود. با این وجود در مردانی که سطوح تسترون آنها پایین است (به علت بیماری بیضوی یا مشکل هپیوفیزی) درمان با تستوسترون فایده دار است.

استروژن استروژن

یک نوع از درمان هورمونی که نشان داده شده می تواند منافعی برای پیشگیری افزایش سن طبیعی در زنان داشته باشد، درمان جایگزینی با هورمون می باشد(HRT) این درمان می تواند از استئوپروزیس (پوکی استخوان) پیشگیری نماید، لغزندگی واژن را افزایش دهد.و خاصیت ارتجاع پذیری پوست را بیفزاید. با این وجود اطلاعات، افزایش خطر ایجاد بعضی عوارض نظیر سرطان پستان را نشان می دهند. بنابراین باید در مورد عوارض یا منافع درمان با پزشک خود مشورت نمایید.

همچنین جایگزینی استروژن در دختران و تستوسرتون در پسران احتمالاً برای تمایز جنسی لازم است. بالغین نیز ممکن است به جایگزینی هورمون های جنسی یا درمان های اختصاصی باروری احتیاج پیدا کنند. احتمالاً هورمون های آدرنال (غده فوق کلیوی) نظیر پردنیزون یا هیدروکوتیزون را باید به صورت روزانه مصرف کرد. (با دوز بالاتر حین بیماری دیگر).

افرادی که احتیاج به دریافت هورمون دارند باید یک اخطار پزشکی به صورت گردنبند یا دستبند برای مشخص ساختن وضعیت طبیشان داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: