دیابت برای بیمار و فامیل او مشکلات و مسئولیت هایی به وجود می آورد. مواظبت های بدنی و کنترل بیماری از این قبیل می باشد. قبلا نیز اشاره کردیم برای این که بتوانیم به این بیماری پی ببریم بایستی بدانیم که بدن انسان چگونه کار می کند احتیاجات بدنی چگونه می باشند و بدن چگونه از غذای دریافتی برای کسب انرژی استفاده می کند. و چگونه دیابت روی بدن انسان اثر می گذارد. بعلاوه یاد گرفتید که برای جلوگیری از افزایش یا کاهش غیر عادی قند چگونه باید درمان نموده و کنترل منظم به عمل آورد. و یاد گرفتید که عدم کنترل بیماری چگونه سلامتی انسان را تهدید می کند.

مشکل دیگری که فرد دیابتی و فامیل او بایستی با آن کنار بیایند شامل: ترس، هیجان و دلواپسی هایی است که از یک چنین بیماری مزمنی ناشی می شود. در مورد مسایل عاطفی روانی بیماران افسانه های زیادی وجود دارد. در حالی که واقعیت امر در زندگی عادی آنها چیزی غیر از این می باشد. اکثر بیماران این قدرت و توانایی را دارند که بتوانند راه حل عاقلانه ای برای مبارزه با دیابت و کنترل آن پیدا کنند.

دلواپسی های بیماران دیابتی کاملا شبیه نگرانی های افرادی است که از بیماری های مزمن رنج می برند. بسته به خصوصیات فردی هر کس به نحوی آن را احساس و تجربه می کند. و برای این که بتوانند به زندگی مثبت خود ادامه دهند بایستی با این نگرانی ها کنار آمده و بر آن غلبه کنند. برای رسیدن به این هدف بایستی دائما کوشید. لازمه دیگر این هدف این است که فرد دیابتی بوسیله فامیل، دوستان و پزشک معالج و سایر پرسنل ذی ربط حمایت و راهنمایی شود. عده ای دیگر از طریق سایر افراد دیابتی راهنمایی می شوند.

در ذیل دلواپسی ها و ملاحظه کاری های شایع افراد دیابتی ذکر خواهد شد. اگر شما نیز تجربه و احساس می کنید بدانید که تنها نیستید. شاید شما تنها کسی باشید که به دلایلی احساس خود را پنهان کرده و خود را شریک دیگران نمی دانید. اما بهتر است بدانید که افرادی هستند که در مبارزه با دیابت بی امان در تلاش می باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: