خرید عطر

عطر به دلیل مخارج نسبتاً سنگینی که در بر دارد، گرانبهاست. در حالیکه نوع ضعیفتر و کم دوامتر آن با نامهای ادو توالت و ادوکلن به بهای ارزانتری به فروش می رسند.

استفاده از ادوتوالت و ادوکلن برای روز، به ویژه روزهای گرم بهتراست، زیرا عطر ملایمتری دارد. ادوتوالت را از نوع عطری که انتخاب کرده اید می توانید تهیه کنید، زیرا از هر نوع اسانس عطر، ادوتوالت آن نیز موجود است.

نکته ای که لازم به تذکر است، اینکه عطر را نباید به دلیل گرانتر بودن یا مد روز بودن و یا تازگی نوع آن، انتخاب کرد. متاسفانه بسیاری از خانمها بی توجه به مسائل اصلی و صرفاً تحت تأثیر تبلیغهای توجه انگیز و یا توصیه این و آن، به سراغ عطر می روند و تصور می کنند که گرانبهاترین و یا تازه ترین نوع عطری که به بازار عرضه شده است، همیشه بهترین است، در حالیکه به هیچ وجه اینطور نیست. بعضی هم، به دنبال شایعات، هرچند یکبار، نوع تازه ای عطر را برمی گزینند، به این خیال که مد روز است! و حال آنکه عطر با هیچ یک از این مسائل ارتباطی ندارد و تنها چیزی که در انتخاب آن مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، نوع پوست است.

زیرا یک نوع عطر روی پوستهای مختلف، بوهای متفاوتی دارد. بنابراین به جای آنکه ببینیم فلان خانم از چه عطری استفاده می کند و یا گرانترین و تازه ترین عطری که به بازار آمده کدامست، بهتر است عطر را روی پوستمان آزمایش کنیم تا بتوانیم درباره آن داوری درستی داشته باشیم.

برای آزمایش و انتخاب عطر، مقدار کمی از آن را روی مچ دست در ناحیه نبض بمالید چند لحظه صبرکنید و بعد آن را ببویید؛ در آن زمان می توانید تصمیم بگیرید. اگر بوی عطر با پوستتان هماهنگ است، اما می خواهید ملایمتر و یا ارزانتر باشد، از همان اسانس، ادوتوالت یا ادوکلن آن را بخرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: