معمولاً عطر را به پشت گوشها، گردن، زیر بازوها، محل زخم شدن ساعد و بازو، مچها و پشت زانوها می زنند. این نقاطی است که سرخرگ درست در زیر پوست قرار دارد و بوی عطر را به خوبی منتشر می کند.

نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که از عطر، هر قدر هم خوشبو باشد باید به مقدار بسیار کم استفاده شود، زیرا در غیر اینصورت بوی تند و زننده ای ایجاد می کند.

اگر می خواهید ساعتها خوشبو باشید، می توانید از این شگرد قدیمی انگلیسی استفاده کنید: به یک تکه پنبه کمی عطر بزنید و آن را در میان سینه قرار دهید. با این کار ساعتها خوشبو خواهید بود.

نکته دیگر اینکه هیچ گاه شیشه خالی عطر را دور نیندازید. ان را در کمد لباسهای زیر و ملافه ها قرار دهید تا خوشبو شوند.

بهتر از عطر !

بهتر از خوشبو بودن، بد نبودن است! اگر بدن بویی داشته باشید، با هیچ نوع عطر، حتی گرانبهاترین آنها نمی توانید بوی بد را از بدن بگیرید و با مصرف عطر، بدتر نیز خواهد شد. زیرا بوی عرق بدن با بوی عطر درهم می آمیزد و بوی ناخوشایندتری می سازد.

برای آنکه همیشه خوشبو باشید، هر روز حمام کنید. زیرا زمانی که بدن کثیف باشد، عرق بد بو می شود.

افزون برآن، از سبزی به مقدار بیشتری استفاده کنید. زیرا کلروفیل سبزیها، باکتریهایی را که بوی بد بدن را به وجود می آورند از بین می برد. در نتیجه، اگر سبزی به مقداری بیشتری مصرف کنید و از مصرف گوشت کم کنید، بدنتان بدبو نخواهد بود. به ویژه در فصل گرما و زمانی که بدن در حال فعالیت است، مقدار عرق بیشتر می شود. بنابراین حمام روزانه و مصرف بیشتر سبزی لازم است. در این زمان، افزون بر مصرف کلروفیل، ویتامین B هم موثر است. قارچ و بادام زمینی به دلیل داشتن ویتامین B می توانند در رفع مشکل کمک موثری باشند.

گوشت در بدبو کردن بدن عامل بسیار مهمی است. اگر می خواهید بدن بد بویی نداشته باشید از مصرف گوشت بکاهید و به جای آن سبزی و میوه را در برنامه غذاییتان بگنجانید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: