اگر پاهایتان عرق می کند، به ویژه در تابستان که هوا گرم است و تعریق بیشتر می شود، می توانید از پودر خاصی که مانع عرق ریزی زیاد می شود، استفاده کنید. به این ترتیب که هر روز پس از شستن و خشک کردن پاها و پیش از پوشیدن جوراب، پاها و داخل کفش را پودر مخصوص پا بزنید. این پودر را به شکل زیر تهیه کنید:

25 گرم ریشه زنبق زرد به صورت پودر، 75 گرم اکسید روی، 150 گرم تالک، کمی زاج سفید. مواد بالا را باهم مخلوط کنید و پس از شستن و خشک کردن پاها از آن استفاده کنید.

ورزش پا

هر روز صبح، پیش از خارج شدن از رختخواب پاها را ورزش دهید به این شکل که ابتدا زانوها را خم کنید، سپس پنجه پا را خم کنید، پس از آن پاها را راست کنید و بالا ببرید، بعد به روی شکم بخوابید و پاها را به طرف پشت و پهلوها حرکت دهید.

افزون بر این ورزش، برای نیرو بخشیدن به پاها می توانید هر روز این تمرین را انجام دهید:

روی پنجه پا بایستید و تا آنجا که ممکن است خود را بالا بکشید. بعد به آرامی کف پاها را روی زمین بگذارید و باز حرکت را تکرار کنید. این تمرین را روزی ده بار تکرار کنید و به تدریج افزایش دهید. پس از مدتی در خواهید یافت که پاهایتان نیرومندتر شده است و دیرتر خسته می شود. پس از تمرین، اگر وقت داشته باشید می توانید پاها را با روغن بادام یا زیتون و یا کرم ماساژ دهید.

برای تقویت و موزون سازی پاها، از نرمشهای زیر کمک بگیرید:

• خم شوید- به طوریکه زانوها خم نشوند- و سر را به طرف مچ پاها پیش ببرید. • به آرامی روی پنجه پاها بلند شوید، سپس به آرامی به حال اول بازگردانید. • چند سنگریزه را با انگشتان پا بردارید. • پا برهنه قدم بزنید. ابتدا با پنجه و بعد با پاشنه پا مقداری راه بروید. • تا آنجا که می توانید شنا کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: