همانگونه که گفته شد، غذا یکی از مهمترین عوامل سلامت و زیبایی چشم است.

هزاران سال پیش، پزشکان مصری رابطه ای بین غذا و چشم یافتند و توصیه کردند که برای داشتن چشمهای سالم و زیبا باید از سبزیها و میوه ها و جگر به مقدار بیشتری در برنامه غذایی گنجاند.

امروزه کارشناسان تغذیه، دلیل توصیه های پزشکان مصر باستان را یافته اند. سبزی و میوه و جگر به دلیل داشتن ویتامین، به ویژه ویتامین A به مقدار زیاد، زیبایی و سلامت چشمها را سبب می شود.

برای غذا رسانی به چشم، افزون بر ویتامین A، از موادی که ویتامین B و C دارند و نیز باید روزانه مصرف کرد.

یکی از چشم پزشکان معروف عقیده دارد که نوشیدن آب یک عدد لیموترش در یک لیوان آب نیمگرم- یکساعت پیش از صبحانه- می تواند اثر بسیار خوبی داشته باشد، زیرا سبب می شود که دستگاه گوارش فعالیت بیشتری پیدا کند و دستگاه گوارش فعال و منظم یکی از عوامل مهم داشتن چشمهای سالم و جذاب است.

به جای آب لیموترش و آب، از یک قاشق سوپخوری سرکه و یک لیوان آب و یک قاشق چایخوری عسل هم می توانید استفاده کنید و معده و روده ها را به فعالیت وادارید.

خوردن آب لیموترش و یا سرکه در صورتی است که دچار بیماریهای دستگاه گوارش نباشید و بتوانید ناشتا این مواد را تحمل کنید، در غیر اینصورت باید توصیه این چشم پزشک مشهور را نادیده و ناشنیده بگیرید!

از میان سبزیها و میوه ها، هویج در درجه اول اهمیت قرار دارد و این به دلیل مقدار فراوان ویتامین A در این سبزی مفید و با ارزش است. نوشیدن یک لیوان آب هویج در روز، افزون بر لطافت بخشی به پوست و سالم سازی مو، سلامت و جذابیت چشمهایتان را نیز سبب می شود.

میوه ها و سبزیهای دیگر نیز به میزان کمتری ویتامین A دارند و باید روزانه مقداری از آنها را مصرف کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: