بهترین تمرین برای چشم، تمرین گربه است! این تمرین را همیشه می توانید انجام دهید، اما موثرترین زمان انجام آن، صبح زود است. برای انجام این تمرین، روی شکم بخوابید و سر را به پهلو قرار دهید، دستهایتان را در پهلوها بگذارید، سپس به آرامی در دست مانند گربه- چشمهایتان را باز کنید و به طور دورانی حرکت دهید تا به سقف برسید. بعد سر را به پهلوی دیگر برگردانید و همین کار را تکرار کنید.

تمرین دیگر : ابتدا چشمها را به سقف بدوزید، سپس چشمها را حرکت دهید و به زمین نگاه کنید. هنگام انجام این تمرین سر را تکان ندهید و فقط چشمها را به حرکت در آورید. این تمرین را ده بار تکرار کنید.

پس از چند لحظه استراحت تمرین بعدی را انجام دهید. به این شکل که به گوشه راست اتاق خیره شوید و سپس به تدریج چشمها را به گوشه چپ اتاق حرکت دهید. هنگام انجام این تمرین، سر را ثابت نگه دارید و فقط چشمها را حرکت دهید. این تمرین را ده بار تکرار کنید.

پس از چند لحظه استراحت به تمرین بعدی بپزدازید، به این شکل که ابتدا چشمها را از راست به چپ و سپس از چپ به راست حرکت دهید، دست مانند جرکت عقربه ساعت، این تمرین را پنج بار تکرار کنید.

پس از چند لحظه استراحت تمرین آخر را انجام دهید، به این ترتیب که کف دستها را روی چشمها قرار دهید و چند لحظه نگه دارید تا چشمها در تاریکی بمانند و گرمی دستها را حس کنند. سپس دستها را بردارید. این تمرین را با دستهای کاملاً تمیز چند بار انجام دهید.

ابروها و مژه ها

برس زدن ابروها و مژه ها در رشد آنها تأثیردارد. اگر می خواهید مژه ها و ابروهای برپشتی داشته باشید، با یک برس کوچک تمیز، روزی چند بار مژه ها و ابروهایتان را برس بزنید.

اگر موی مژه و ابروی شما کم پشت و کوتاه است، برای تقویت آنها از روغن کرچک و یا روغن نارگیل استفاده کنید. به این ترتیب که هر شب مژه ها و ابروهایتان را با مقدار کمی روغن کرچک و یا روغن نارگیل چرب کنید.

لانولین، روغن کاکائو، روغن بادام، روغن زیتون و وازلین نیز در رشد ابروها و مژه ها تأثیر دارد، اما اثر روغن کرچک و روغن نارگیل بیشتر است. برای تقویت ابروها می توانید یک قاشق چایخوری سفیده و زرده تخم مرغ را خوب بزنید و به مدت 5 دقیقه روی ریشه موهای ابرو بگذارید، سپس با آب نیمگرم بشویید و برس بزنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: