به دستهای خود نگاه کنید! این دستهای با ارزش و مهربان شما بهتر موثرتر از هر کلامی می تواند حرف دلتان را به گوش دل دیگران برساند و توجه و محبت شما را نشان دهد.

ماساژ هنر شفا بخشی است که سر زندگی و آرامش به همراه دارد. شما با این کار می توانید به دوست، همسر و بستگانتان نشان دهید که دوستشان دارید و مراقب سلامت آنها هستید. همانطور که با نوازش، به اطرافیان خود می فهمانید که دوستشان دارید، یا با آنها همدردی می کنید و یا به آنها ارج می نهید، ماساژ هم می تواند پیام رسان این دوستی باشد. به عبارت دیگر، ماساژ راه برقراری ارتباط بدون کلام با دیگران است.

کسی که ماساژ می گیرد به حال جسمی- روانی خاصی می رسد که تشریح آن مشکل است. درست مانند اینکه به اتاق در بسته و دوری وارد شده که تا به حال برایش ماشنلخته بوده است. این حال را تنها کسانی درک می کنند که روزانه تمرینهای تمرکز و تفکر را انجام می دهند. و این هدیه بزرگی است که دستهای مهربان شما می تواند به دیگران بدهد.

در مشهورترین سالهای بهداشت و زیبایی جهان از ماساژ کمک گرفته می شود، زیرا افزون بر ایجاد آرامش و رفع خستگی، سبب سلامت بدن و زیبایی پوست نیز می شود. شما با به کارگیری فنون این کار و آموزش آن به دوستان خود می توانید در صرف وقت و پول صرفه جویی کنید و این کار را به عنوان رفع خستگی و ایجاد سرزندگی و شادابی، با پیگیری مطالب همراه با تصویر این کتاب بیاموزید.

نخستین قسمت از این بخش به آماده کردن وسایل کار و آموزش فنون ماساژ اختصاص دارد، بخش دیگر برای کسانی است که می خواهند ماساژ به خود را بیاموزند، و در پایان نحوه درمان بیماریها از طریق ماساژ تشریح شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: