ژیمناستیک چشمها باید به صورت عادت و به طور خودکار انجام گیرد، هدف این است که شخص مانند یک کودک عادت کند که بدون فشار آوردن به چشم و با توجه به اطراف خود نگاه کند.

در خانه، اداره، کارگاه، در خیابان هرکسی می تواند ژیمناستیک چشمها را انجام دهد. به عبارت دیگر بهتر است که این تمرینها را در تمام روز انجام دهند و از هریک از فعالیتها و تفریحات برای یادگیری چگونه نگاه کردن استفاده کنند.

به عنوان مثال، گاهی نگاه خود را از کارتان دور کنیدو به فاصله دور نگاه کنید و یا در فاصله های مختلف به مطالعه بپردازید.

هنگام غذا خوردن قاشق خود را دنبال کنید.

با دقت شخصی را که سوار موتور سیکلت شده نگاه کنید و سپس به یکی از جزئیات واضح آن خیره شوید و با چشم آن را دنبال کنید (در ضمن مژه زدن را فراموش نکنید)

در اتوبوس یا اتومبیل چشم خود را به یک شیء دور یا یکی از جزئیات آن دوخته و تدریجاً در هنگامی که نزدیک می شود، با نگاه کردن به آن جزئیات آنها را تشخیص دهید.

از نور آفتاب برای تمرین تطبیق یا نور استفاده کنید. تمرین پالمینگ را انجام دهید و به طور منظم مژه بزنید.

سعی کنید یاد بگیرید که به طور منظم و بدون عجله کار کنید.

یاد بگیرید چگونه خود را آرام کنید. یاد بگیرید که چطور در برخورد با مسائل ناراحت کننده آرامش خود را حفظ کنید و خوشبین باشید. در این حالت کار آسان شده و خستگی چشم کاهش می یابد.

مدت تمرینها

مدت به کاربردن بعضی از تمرینها را بعداً توضیح می دهیم. در هر حال هرگز نباید تا مرحله خستگی شدید به ویژه در اوایل شروع تمرین پیش رفت.

در رابطه با زمان مورد نیاز برای به دست آوردن بهبودی هیچ گونه اظهار نظر قبلی نمی توان کرد، زیرا همه چیز بستگی به عوامل شخصی دارد. غالباً در عرض یک یا دو هفته نتیجه های خوبی به دست می آید. اما باید صبرکرد و ضمن حفظ اعتماد، تمرین را به طور منظم انجام داد. اولین موفقیتها اعتماد شخص را بیشتر خواهند کرد.

این مهم نیست که عینکها را بتوان در مدت یک هفته و یا در سه ماه (در موارد حاد) به طور دائم کنار گذاشت. مهم نتیجه ای است که به دست می آید که البته بدون تلاش مداوم شخصی به دست نخواهد آمد. وانگهی تمرینها باید متغیر بوده و به طور منظم تجدید شوند، به طوری که از انجام تنها یک تمرین (به ویژه با کودکان) و عادت ساختمان چشمی بیشتر به انجام بعضی از اعمال نسبت به اعمال دیگر جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: