حرکت منحنی وار نگاه، روش بسیار عالی دیگری برای آرامش چشمهاست و همچنین آرامش بدن.

نگاه به صورت متناوب از راست به چپ و از بالا به پایین به طور هماهنگ بدون حرکت ناگهانی، ضمن اینکه سردرجای خود بدون فشار ساکن می ماند حرکت کند.

برای حداکثر استفاده از این تمرین، باید کاملاً آرام بود و هیچگاه در طول انجام این اعمال از عینک استفاده نکنید.

هنگامی که یک جسم یا یک حرف به طور واضح تشخیص داده نمی شود، بهتر است که 20 تا 30 ثانیه حرکت منحنی نگاه را از این سو به آن سوی شی ء مورد نظر انجام دهید. در ادامه معمولاً این جسم واضحتر به نظر می رسد.

الف ) کاربرد تابلوی آزمایش

 43. این تابلو را در فاصله چند متری (فاصله متغیر براساس دید شخص) قرار دهید. یک حرف تابلو را نگاه کنید و مژه بزنید. به طور متناوب لبه انتهایی سمت راست و چپ تابلو را نگاه کنید. نگاه به صورت ریتمیک از روی حروف تابلو بدون ثابت شدن عبور می کند. حرکت منحنی باید دو ثانیه طول بکشد. در آخر هر وقت و برگشت در راست و چپ مژه بزنید. پس از 20 تا 30 ثانیه هنگامی که آرامش به دست بیاید به نظر می رسد که تابلو از حرکتی در جهت مخالف حرکت نگاه برخوردار است و حروف مانند رویا به سرعت و پشت سرهم عبور می کنند. در این حال حرکت را متوقف نمایید.

حرکت متناوب بالا و پایین را با همان آهنگ آغاز کنید. پس از هر حرکت مژه بزنید و هنگامی که به نظر می رسد که تابلو در حین نگاه کردن به سمت بالا و پایین حرکت می کند تمرین را متوقف سازید.

دوباره همان حرف را نگاه کنید. این بار روشنتر، واضحتر و پررنگتر به خاطر رسید.

ب) دستورالعمل

فرد مسئول فلشی را که بالای تابلوی حرفها و عددها قرار دارد به حرکت در می آورد. به این طریق شخص می تواند آهنگ کار خود را حفظ کرده و راحت تر به آرامش برسد زیرا در این مورد او دیگر نیازی به فکر کردن برای حفظ ریتم تمرین ندارد. این کار برای کودکان ضروری است.

تذکر: تابلوهایی که دارای خطوط افقی یا عمودی هستند، به نظر آرام کننده تر می رسند و غالباً تابلوهایی که دارای علائمی با رنگهای مختلف هستند از این دسته نیز موثرند. همچنین از این راه آرامش بهتر و آموزشی نیز جهت بهتر دیدن رنگها می توان به شخص داد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: