این کار اصلاً عملی نیست زیرا یک ارگانیسم خسته یا در حالت بد سلامتی نیاز به استراحت دارد و بهترین استراحت خواب است. در غیر این صورت از تمدد اعصاب، پالمینگ، تناوب فعالیتهای تکمیلی و جبران کننده استفاده کنید.

در صورتی که بیمار در بستر بیماری مطالعه کند، بهبودی به خطر و با حداقل به تعویق می افتد.

آیا می توان در نور کم مطالعه کرد ؟

خواندن در نورکم بدون فشار آوردن و خسته نمودن چشمها، تمرین بسیار خوبی است. شلتون توصیه می کند در تاریکی زیاد، در نور ماه و یا برعکس در آفتاب به دفعات مطالعه کنید.

معمولاً نور داخل اتاق باید به اندازه کافی باشد. البته نه بازتابش مقداری زیادی پرتو نورانی روی یک صفحه.

بازتابش نور نباید در چشم بیفتد بلکه پرتو نورانی باید از کنار او به صفحه برسد و در زمان نوشتن ترجیحاً از چپ.

به روشنایی فلئورسانس انتقادهای شدیدی وارد شده است زیرا نه تنها پرتوهای آن برای شبکیه مناسب نیست، بلکه اثر استروبوسکوپی آن به علت نقص بعضی از وسائل نصب ریشه ناراحتیها و فشارعصبی است.

هنگامی که توانستیم سفیدی را کاملاً در ذهن خود تصور کنیم، اغلب اتفاق می افتد که یک فاصله سفید را بهتر از فواصل دیگر می بینیم. این فاصله سفید را می توان با یک نور باریک فلورسنت که به سرعت از یک حاشیه به حاشیه دیگر درست در زیر حروف جا به جا می شود مقایسه کرد.

این خط سفید تخیلی (عموماً ناآگاهانه ایجاد می شود) کمک بزرگی برای مطالعه به شخص می کند، زیرا این خط واقعاً می تواند سرعت ارتباط مغز و چشم را بالا ببرد. هنگامی که خط سفید تخیلی کاملاً درک و به حافظه سپرده شود، انجام مطالعه طولانی بدون خستگی امکان پذیر خواهد شد.

 94. برخلاف مسئله ای که غالباً گفته می شود، مطالعه در رختخواب نامناسب نیست. چشم باید قدرت واکنش نشان دادن در برابر هر وضعیتی را داشته باشد. اما خطر هنگامی به وجود می آید که فشار بیش از حد شده و خستگی در دید شخص به وجود آمده است.

بعضی از عضله هایی که فعالیت کمی دارند، به خاطر مطالعه در رختخواب فعالیت خود را باز می یابند. البته نباید در به کار کشیدن آنها اغراق کرد.به طور منظم مژه بزنید، گهگاه از پالمینگ استفاده کنید و صفحه را در فاصله 30 تا 40 سانتیمتری چشمهای خود قرار دهید.

خواندن در شرایط بد همیشه تمرین خوبی است. البته با آگاهی نسبت به این امر که باید بدون فشار آوردن به چشمها عمل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: