ساختمان آناتومی و فیزیولوژی و اعمال میلین تابع وجود اسیدچرب DHA زیاد (امگا-3) در آن است و در صورت کمبود این اسید چرب در ساختمان رشته های عصبی، در اعمال میلین و به تبع آن اعمال رشته های عصبی اختلال ایجاد خواهد شد و دانشمندان و محققین با بررسی های فراوان، اهمیت وجود DHA در میلین و رشته های عصبی را تایید کرده اند. حتی گروه دیگری از پژوهشگران که در همین زمینه تحقیقات فراوانی داشته اند، ابزار می کنند که هرچه زودتر تغییرات تغذیه ای در رژیم بیماران مبتلا به MS ایجاد شده و سطح امگا-3 در خون آن ها بالا رود و به تبع آن سطح امگا-6 پایین آورده شود، کمک بزرگی در بهبودی آن ها و جلوگیری از پیشرفت بیماری خواهد بود. گروهی دیگر در دنباله تحقیقات بالا و تایید مطلب فوق گفته اند که اگر درمان بالا هرچه زودتر شروع شود (در اوایل بیماری) در نتیجه بهتر، مطلوب تر و سریعتر خواهد بود. نتایج بررسی و تحقیقات علمی، آخرین روش درمان بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس را به صورت زیر بیان می کند :

 1. کلیه بیماران در مرحله اول باید از نظر علل باکتریال مانند بورلیوزیس بررسی شوند.
 2. تغییر رژیم تغذیه ای به صورت کم کردن مصرف اسید چرب امگا-6 و بالا بردن سطح اسید چرب امگا-3 در خون، با مصرف سه تا چهار مرتبه ماهی در هفته، همچنین مصرف فراوان میوه و سبزیجات سبز.
 3. اجتناب از مصرف کردن قند، شکر و آرد سفید.
 4. در صورت وجود آلرژی به هرماده غذایی، سریعاً آن ماده از برنامه غذایی حذف شود (کلاً مواد حساسیت زا کمتر استفاده شود می توان از برنامه رژیم های غذایی مربوط به گروه های خونی هم در این رابطه کمک گرفت و مواد غذایی هماهنگ با گروه خونی مصرف گردد.
 5. بررسی سطح دو اسید چرب DHA ، EPA (اسیدهای چرب امگا-3) در خون و جایگزین کردن هرچه سریع تر آن ها در صورت مشاهده کاهش آن ها.
 6. ویتامین های گروه B خصوصاً B1-B12- B6 به مقدار لازم، روزانه به بدن رسانده شود. هم چنین مواد معدنی لازم برای بدن تامین شود و در صورت کمبود هر کدام، کمبود ها هرچه سریعاً جبران و جایگزین گردد.
 7. آزمایش مدفوع از نظر وجود قارچ و باکتری انجام شود.
 8. انجام آزمایشات آنالیزی از نظر بررسی آلودگی و مسمومیت با آلومینیوم، کادمیوم و سرب.
 9. مسمومیت زدایی برای رفع مواد سمی موجود در خون با DMP (Dimercapto Propansulfonaore).
 10. خارج کردن آمالگام از دهان (آمالگام : ماده پر کننده پوسیدگی های دندان)
 11. نورالتراپی
 12. رساندن آنتی اکسیدان های ضروری خصوصاً ویتامین C به مقدار لازم
 13. قطع یا کاهش مصرف مواد محرک اعصاب مثل قهوه، چای سیاه، نیکوتین و الکل.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: