کودک شما در 11 ماهگی قادر به انجام چه کارهایی است؟

تحرک

در این سن کودک شما ممکن است شروع به بلند شدن و ایستادن بدون گرفتن چیزی کند و سپس با گرفتن وسایل اطراف شروع به برداشتن چند قدم کند. با دیدن این صحنه ها، برای خرید کفش برای او عجله نکنید. کودک هنوز نیازی به کفش ندارد و در واقع برای برای پاهای او فعلاً کفش مناسب نیست. یک کودک وقتی نیاز به کفش خواهد داشت که بتواند با اطمینان راه رفته و در بیرون از خانه برای محافظت از پاهایش به آن احتیاج داشته باشد.

راه رفتن یک موضوعی است که با آزمایش و خطا یاد گرفته می شود. شما واقعاً نمی توانید در این کار به او کمک کنید، فقط می توانید محلی که او می خواهد راه برود را آماده کرده و وسایل اضافی را از جلویش بردارید تا در هنگام زمین خوردن، آسیبی به او نرسد.

یک کودک تا هنگامی که راه رفتن را کاملاً یاد بگیرد، بارها زمین می خورد. واکنش شما نسبت به زمین خوردن کودک ، می تواند نوع پاسخ او را تشکیل دهد. اگر هربار که کودک شما پایش گیر می کند وبه زمین می خورد شما سراسیمه بدوید و او را بلند کرده و آخ و اوخ به راه بیندازید، باعث خواهید شد که او از راه رفتن بترسد و حس ماجراجویی را در او از بین خواهید برد. در این صورت کودک با هر بار زمین خوردن شروع به گریه کردن خواهد کرد و منتظر شما خواهد ماند تا او را از زمین بلند کنید. در چنین مواقعی شما باید خونسردی خود را حفظ کرده و به کودکتان بگویید چیزی نشده بلند شو. با این کار اعتماد به نفس کودکتان تقویت شده و کمتر خواهد ترسید.

کودک شما از اینکه چند قدم برمی دارد خوشحال است .

با استفاده از چرخ یا رورواک او می تواند در اطراف اتاق راه برود.

کودک شما در 11 ماهگی قادر خواهد بود که :

  • برای جلب توجه شما بگوید ماما
  • خودش بلند شود و بایستد
  • اولین قدمهایش را بردارد
  • به دستورات ساده شما پاسخ دهد
  • اولین کلمات خود را بیان کند (به غیر از بابا و ماما)
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: