ژله ی پترولیوم یا همان وازلین سال ها در اطراف ما بوده و از آن برای مصارف مختلف استفاده کرده ایم . اما آیا تا به حال به فواید و به راه هایی مختلفی که می توان از آن استفاده کرد فکر کرده اید ؟ برخی گاها از وازلین به عنوان نرم کننده ی لب استفاده می کنند و برخی دیگر وازلین را به قسمت ضرب دیده و کبودی پوست می زنند تا سریع تر بهبود یابد . اما راه های مختلف دیگری برای استفاده از این ماده ی در دسترس وجود دارد که در این قسمت به برخی از آنها می پردازیم :

شفای پاشنه های ترک خورده

ژل پترولیوم یکی از بهترین درمان ها برای ترک پاشنه ی پا است که به نرمی و لطافت پوست این قسمت کمک می کند . در طول شب کف پا را با یک لایه ی نازک وازلین بپوشانید و یک جوراب بپوشید اگر یک هفته مداوم این کار را انجام دهید تغییرات چشمگیری را در پوست کف پا خواهید دید .

درمان کوتیکول و پوشش شاخی

کوتیکول ها و یا همان پوشش شاخی ناخن از پروتئین درست شده اند و اگر پوست رطوبت خود را از دست دهد ، خشک و شکننده می شوند . ما به شما پیشنهاد نمی دهیم که دستان خود را کمتر بشویید ، اما صابون ها پوست دست را خشک می کنند و اولین علایم این خشکی در اطراف ناخن ها دیده می شود . یک لایه ی غیر روغنی وازلین ، از کوتیکول های ناخن مراقبت می کند و مانع از دست رفتن رطوبت می شود .

هایلایت آرایش

کمی ژل پترولیوم به دیده شدن و زیبا تر شدن آرایش شما کمک می کند . وقتی کار اولیه آرایش را تمام کردید ، با یک تکه پنبه کمی وازلین به مرز گونه ها و روی بینی بزنید . تا به صورت طبیعی روی این قسمت ها در آرایش بیشتر تاکید شود . همچنین وازلین از خشکی پوست صورت جلوگیری می کند

نکته : اگر پوست چربی دارید ، بهتر این مورد را نادیده بگیرید .

بازسازی سریع موهای وز شده

کمی وازلین بر دارید و به موها بزنید . وازلین ضد وز و فریز موها است و خشکی ناخواسته ی آنها را از بین می برد . فقط مراقب مقدار وازلین باشید . حتی کمی وازلین اضافی موها را بسیار چرب و غیر قابل تحمل می کند .

گوشواره

اگر همیشه گوشواره نمی اندازید و گاها تصمیم به استفاده از آن می گیرید ، انداختن گوشواره کمی سخت و دردناک خواهد بود . برای آنکه این کار راحت تر صورت گیرد ، قبل از انداختن گوشواره کمی وازلین به لاله ی گوش بزنید . این کار درد انداختن گوشواره بعد از مدت طولانی را از بین می برد .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: