تغذیه مناسب برای بهبود حافظه

خوراک مغز و کتلت آن از غذاهایی است که باعث افزایش میزان حافظه می شود و مقداری از مواد مورد نیاز برای فعال کردن حافظه در مغز گوسفند و گاو نیز وجود دارد. همین طور مغز ماهی بر افزایش حافظه کمک می کند.

البته لازم است این نکته را نیز اضافه کنیم که تمرین، حافظه را زیاد می کند یعنی شما اگر حافظه خوبی ندارید سعی کنید مثلاً یک سطر شعر را هر روز یاد بگیرید یعنی حفظ کنید. البته ممکن است حوالی ظهر باز این شعر از یادتان برود. دو مرتبه آن را حفظ کنید و همین طور عصر و شب بالاخره در آخر آن روز آن شعر در مرکز حافظه شما جای خواهد گرفت و فردا نیز با شعر دیگری همین کار را بکنید بعد از سه چهار روز یکبار اشعاری را که در آن روز ها از بر کرده اید دو مرتبه به خاطر آورید و برای خود بلند تکرار کنید. این کار باعث فعال شدن و ورزیده شدن مرکز حافظه شده و به تدریج کار را برای حفظ کردن شعرهای بعدی آسان تر می کند.

یادتان باشد یکی از میوه هایی که حافظه را زیاد می کند و مردم زیاد به آن اهمیت نمی دهند و یا زیاد مصرف نمی کنند توت سفید و یا توت هرات است که دارای مقادیر زیادی فسفر است و پس از خورده شدن بلافاصله این فسفر جذب بدن شده و در سطح مغز به فعالیت و تقویت حافظه می پردازد البته توت دارای مقادیر متنابهی نیز ویتامین است که راجع به خواص بسیار ارزنده آن قبلاً مطالبی را برایتان نوشته ایم.

بد نیست در همین جا ذگر کنیم که اگر شما عادت دارید چای خود را با شیرینی مثل قند بخورید سعی کنید که قند را که برای بدن مضر است فراموش کرده و مثلا چای خود را با توت بخورید تا هم از عوارض قند ساکاروز در امان بمانید و هم از این رهگذر به افزایش و فعالیت حافظه خود کمک کنید و هم غذای انرژی دهنده ای وارد بدن خود کرده باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: