عوارض کمبود ویتامین B3 در بدن

افسردگی یا دپرسیون نیز از عوارض کمبود ویتامین B3 در بدن است که همان طوری که گفتیم در اثر کمبود ویتامین B3 نیز ایجاد می شود.

البته، دلتنگی و دل شکستگی یا gloominess نیز از عوارض کمی ویتامین B3 در بدن است که گاه بسیار شدید و آزار دهنده و گاه سبک و آرام خودنمایی می کند.

بیم داشتن از حوادث یا apprehension نیز از نتایج کمبود نیاسین در بدن است. یعنی خیلی از افراد مرتب در فکر این هستند که اتفاق نامساعدی برایشان رخ می دهد. در انتظار پیدایش حوادث نامترقبه هستند وجود شک یعنی به هر چیز شکاک بودن و به هیچ چیز اعتماد نداشتن نیز از علائم کمبود نیاسین بدن است.

انسان هایی که با وجود مشاهده بسیاری از موارد و حقایق و غیرقابل انکار باز به آنها شک می کنند و نسبت به آنها تردید دارند مثلاً پزشک معالج شان به آنها می گوید که خیار نخورید ولی چنین شخصی حرف پزشک خود را قبول ندارد و به اصالت آن شک می کند و می گوید به چه دلیل خیار نخورم؟ مگر خیار چه بدی برای من دارد؟ خیار که سم نیست. این همه مردم خیار می خورند چه اشکالی پیدا کرده اند ؟ اگر خیار بد بود خدا آن را نمی آفرید و در دنیا این همه مردم خیار می خورند چرا چیزی شان نمی شود ؟

خلاصه به توصیه پزشک خود شک می کنند و به آن باور ندارند. این حالت نیز از عوارض و نتایج کمبود ویتامین است که با استفاده از غذاهایی که حاوی این ویتامین است، این شک و تردید برطرف می شود. حتی گاهی این شک در کسانی که شدیداً به کمبود نیاسین دچارند به وسواس obsession تبدیل می شود. برای نماز خواندن وضو می گیرند ولی چند لحظه بعد احساس می کنند که وضوی شان درست نبوده و آن را تکرار می کنند. ظرف های کثیف را در سرما و زیر شیر آب می شویند ولی در پایان هنوز قانع نشده اند که ظرف ها تمیز شده اند و باز به شستشوی آنها ادامه می دهند. خانه را یک بار جارو می کنند و تمیز می شود ولی باز در تمیز بودن خانه شک می کنند و یکی دوبار دیگر این جارو زدن را ادامه می دهند که در بعضی ها این نوع وسواس باعث آزار و رنج و غذاب دیگران می شود.

بهرحال بااستفاده از نیاسین به مدت طولانی این وسواس از بین رفته و یا به مقدار بسیار قابل ملاحظه تخفیف می یابد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: