آیا غمگین و درمانده هستید ؟ غصه می خورید ؟

غم و حالت شکست خوردگی و مهجوری قسمتی از زندگی هر انسانی را تشکیل می دهد شما غیر ممکن است در دنیا با جمعیتی بیش از شش میلیارد، کسی را بیابید که هیچ وقت غمی نداشته و حالت مهجوری و شکست خوردگی و درماندگی نداشته باشد، هرکس در طول زندگی خودخواه و ناخواه به این حالت دچار می شود.

بعضی اوقات انسان با افرادی برخورد می کند که با نگاه اول در می یابد در دریایی از غم و غصه غوطه ورند قیافه آنها به راحتی نمایشگر چنین حالتی است حتی بعضی ها آنقدر باهوش و با تجربه هستند که می توانند میزان غم و غصه ای را شخص به آن دچار است تعیین کنند و بگویند که طرف آنها دارای غمی بزرگ و جانکاه و یا یک رنجیدگی ساده و زودگذر است. بهرحال غم داشتن و غصه خوردن فواصلی از زندگی هر انسانی را در روی کره خاکی پیدا کنید که ادعا کند در طول عمر خویش کوچکترین غمی نداشته و هیچ وقت غصه نخورده است. کودک غصه دور شدن از مادر را دارد. یک شاگرد دبستانی غصه رد شدن در امتحانات را، یک جوان فارغ التحصیل غصه قبول نشدن در کنکور را یک فارغ التحصیل غصه پذیرفته نشدن در یک اداره و یا یک شرکت و بیکار ماندن را یک جوان کامل تر غصه پیدا نکردن یک همسر مناسب و دلخواه یک انسان میان سال غصه خرج و مخارج و گرفتاری های زن و فرزند را و یک شخص پیر غصه کار نکردن کبد یا پروستات و یا کلیه اش را.

بهرحال همه مردم به نحوی در نوعی و میزانی از غصه و غم خود غوطه ورند البته بعضی از غذاها مولد این غصه خوردن و غمگین شدن هستند. و هیچ متوجه نیستند که غذایی که می خورند می تواند در افزایش غم و رنج آنها دخالت زیاد داشته باشد که یکی از مهمترین آنها پنیر است. البته پنیر یک غذای کامل و خوب است. در پنیر این مواد یافت می شود.

ویتامین A ، کلسیم، فسفر، آهن، پروتئین، چربی، کلسترول ، سدیم، پتاسیم، ویتامین B1 ویتامین B2. البته پنیر انواع و اقسام مختلف دارد مثل پنیر تبریز، پنیر لیقوان، پنیر سردشت، پنیر خیکی که غلظت مواد تشکیل دهنده آنها باهم مختلف است در پنیر خیکی قارچی از گروه پنی سیلیوم را در آن وارد می کنند که پنیر را تند و خوشمزه می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: