داروهای مناسب وسواس چیست؟

برای وسواس داروهای زیادی روان پزشکان تجویز می کنند. همین طور روان کاوی و مذاکرات طولانی با این نوع بیماران موثر است ولی از میان غذاها ریواس یکی از مهمترین خوردنی هایی است که می تواند روی برطرف کردن وسواس اثر داشته باشد. ریواس در فصل بهار به طور خودرو و در کوهستانها و نیز به طور مخصوص در بسیاری از کشت زارها در خارج از ایران کاشته می شود گیاهی است، ساقه بلند و بزرگ و خیلی زبر و بنفش رنگ و بامزه ای ترش و کمی گس. ریواس ضمناً یک صفرابر قوی نیز می باشد یعنی خوردن آن باعث ترشح مقادیر زیادی صفرا از کیسه صفرا به درون روده می گردد.

ریواس دارای کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، ویتامین A ویتامین ویتامین و ویتامین و مقادیری ویتامین C است.

برای برطرف کردن وسواس می توان ساقه ریواس، مخصوصاً ساقه های جوان تازه را به صورت خام خورد. می توان از ریواس شربتی درست کرد که شیرینی خوشمزه و خوش رنگ است. ریواس را می توان به صورت کمپوت ریواس، خورشت ریواس و آب ریواس مصرف نمود. بهرحال استفاده از ریواس در افراد مبتلا به وسواس اثر بسیار سریع و قاطع و روشن دارد. به شرطی که مدت قابل ملاحظه ای از این سبزی کوهی و خوشمزه و به صورت خام و پخته استفاده شود.

ریواس دارای مقادیر زیادی اسید اگسالیک است در نتیجه برای کسانی که مبتلا به سنگ کلیه از نوع اکسالات هستند. خوردن آن مفید نیست و افرادی که به سنگ کلیه دچارند باید به شدت از خوردن ریواس خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: