از مزایای ویتامین E و مواد معدنی موجود در بدن بیشتر بدانید

این ویتامین در التیام دادن زخمها نهایت اهمیت را دارد وقتی همراه با غذاهای خود موادی که دارای ویتایمت E فراوان باشند و یا از کرم ها و پمادهایی استفاده کنید که محتوی این ویتامین باشد شما در برابر اثرات زیان بخش اشعه ماوراء بنفش آفتاب مصونیت پیدا می کنید در ضمن استفاده از این ویتامین باعث می شود شما را خیلی جوان تر از سن تان نشان دهد و چنانچه دانه های رنگی قرمزی که ناشی از بدکارکردن کبد است روی صورت و بدنتان ظاهر شده باشد کاملاً پاک شود در ضمن ویتامین E جلوی لک دار شدن صورت را در اثر تابش آفتاب می گیرد.

سعی کنید اقلاً هر روز دو بار از غذاهای حاوی ویتامین E مثل جوانه گندم، تخم آفتاب گردان و بادام استفاده کنید.

ویتامین E نیز یک ماده انتی اکسیدان بوده و از پیر شدن شما به خوبی جلوگیری می کند. این دارو در ضمن به صورت قرص های صد میلی گرمی جویدنی در بازار وجود دارد.

مواد معدنی : مس، آهن، سلنیوم، روی، در رشد و نمو و زیبایی موی سر دخالت مستقیم دارند. کمبود مس باعث ریزش موی سر و سفید شدن مو خیلی زودتر از زمان طبیعی می شود و نیز در اثر کمی همین فلز در بدن موها طراوت و لطافت خود را از دست می دهند. بسیاری از افرادی که موهایشان در عنفوان جوانی سفید می شود به علت کمبود مقدار مس درون بدنشان می باشد و هنوز تعداد زیادی از این افراد نمی دانند که با افزودن غذاهای مس دار به برنامه غذایی شان این سفید شدن مو جبران می شود.

وقتی آهن در بدن به مقدار کافی باشد همان طوری که قبلاً نیز ذکر شد هموگلوبین خون که حمل کننده اکسیژن است اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به موهای سر، موهای ابرو و مژه می رساند و به شادابی و طراوت این موها کمک می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: