بیماری چیست و چگونه به وجود می آید

دکتر زرین آذر با دیدگاهی جدید، متفاوت و البته قابل تامل، بیماری را اینگونه تعریف کرده است:

"بیماری بطور کلی انحراف بدن از اعمال طبیعی آن تعریف گردیده است حال آنکه در حقیقت می توان گفت که برعکس، بیماری مبالغه بدن در انجام اعمال طبیعی و فیزیولوژیک خود می باشد.

بیماری پدیده ای نیست که از خارج ما بر ما تحمیل شده باشد. بیماری پتانسیلی درونی است که در بدن موجودات زنده وجود داشته و در حقیقت همه روزه در بدن تولید می گردد. مواد جانبی حاصل از سوخت و ساز طبیعی بدن، در اثر تجمع باعث اختلال در کار سلولها و سپس بافتها و اندامهای بدن می گردند. این اختلال بصورت علایم و نشانه های مختلفی بروز می کنند که ما نام آنرا بیماری می گذاریم.

در حالت طبیعی مواد زائد حاصله از سوخت و ساز توسط اندامهای مربوطه از بدن، پاکسازی شده، اثرات منفی یا مخرب برکار بدن به جا نمی گذارند. زمانی که بدن بدلیلی دچار ضعف و ناتوانی در پاکسازی و انجام اعمال حیاتی است یا میزان مواد زائد از حد طبیعی روزمره خارج است، بدن از حالت تعادل خارج شده، علائم"بیماری"بروز می نماید.

تغذیه غیر طبیعی، پرخوری، خستگی، سموم درونی و بیرونی، بی خوابی، استرس، افراط و تفریط در امور زندگی، افکار نگران کننده و منفی همگی از عواملی هستند که به عدم تعادل بدن می انجامند. علایم مختلفی که ما بیماری می نامیم در حقیقت در اثر تلاش بدن برای پاکسازی بوجود می آیند. تب، اسهال، سردرد، استفراغ، دردهای عضلانی و استخوانی که بطور عموم در اکثر بیماریهای حاد و گاها مزمن مشترک

می باشند از این جمله اند. همین علائم در افرادی که از مصرف مواد اعتیاد روزمره مانند: چای، قهوه، الکل، مواد مخدر، شکر و آرد سفید دست می کشند نیز دیده می شوند. علائم ذکر شده که نشانه های پاکسازی بدن از سموم می باشند پس از مدت چند روز تا چند هفته و بدون نیاز به هیچگونه دخالتی از بین رفته، به همراه خود اعتیاد فیزیکی به ماده مورد نظر را نیز از بین می برند.

مثال های ساده دیگری موضوع را روشن تر می کند:

نوزاد شیرخواره ای که شیر بالا میاورد با چند وعده پرهیز غذایی، نوشیدن آب و افزایش میزان خواب بهبود می یابد. شخصی که دچار علائمی مانند تب، لرز، آبریزشبینی، خستگی و بطور کلی علائمی است که آنرا سرماخوردگی می نامیم با استراحت، مصرف غذای طبیعی سبک و یا اجتناب از خوردن و افزایش میزان خواب ، بدون مصرف دارو و در طول زمانی کوتاه بهبود می یابد.

چه چیزی به بهبود این دو نمونه انجامیده است؟ پروسه سم زدایی و بازگشت بدن به تعادل و خودپایداری.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: