بهداشت دندان و ناخن های خود را رعایت کنید

بهداشت دندان ها :

بعضی از بیماری های دندان«منجمله کرم خوردگی دندان که شایع ترین آنهاست» قشر مینا را مورد تهدید و حمله قرار می دهد. خوشبختانه ما همواره وسیله ای در اختیار داریم که سلامت دندان هایمان را حفظ نمائیم و آن بهداشت دندان هاست. آنهایی که در خلال روز تعداد زیادی آب نبات می خورند، آنهایی که نوشیدنی های بسیار سرد می نوشند یا به همراه سوپ یا آش داغ، آب سرد می نوشند هرگز نمی توانند دندان های سالمی داشته باشند. تغییرات سریع درجه حرارت، در واقع برای دندان ها بسیار مضر است. دومین قانون بهداشت، البته پاکیزه نگاه داشتن دهان و دندان هاست، دندان ها را باید در شبانه روز دو بار صبح و شب با مسواک نسبتاً نرم شست، و پاکیزه کرد. بهترین محافظ دندان ها، ویتامین ها به ویژه ویتامین C و همچنین نمک های معدنی موجود در سبزی ها و میوه ها و مخصوصاً لیمو هستند.

ناخن ها، معدن کوچک میکرب :

اگر یک ناخن را که در اثر چرک سیاه شده زیر میکروسکوپ قرار دهیم، مشاهده خواهیم کرد که معدنی از چرک و کثافت و میکرب بشمار می آیند.

چون دست ما از اعضایی است که بیش از سایر قسمت های بدن با دهان و در نتیجه قسمت های داخلی بدن سر و کار دارد، بنابراین همین ناخن کوچک ولی کثیف می تواند عامل بروز بیماری های خطرناکی باشد. به همین جهت است که کوتاه نگهداشتن ناخن و تمیز کردن دست به وسیله صابون عامل مهم حفظ سلامتی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: