نخستین قدم در راه کنترل ذهن چیست؟

گام اول در این مسیر این است که شما هیچ کاری نکنید جز اینکه آگاهی خود را به این دوگانگی خود واقعی و منِ ذهنی همواره حفظ کنید، با این کار هشتاد درصد از راه کنترل منِ ذهنی را طی کرده اید، اما برای حفظ این دو گانگی باید چه کارکرد؟ توجه کنید در تمام طول زندگی تا الان با منِ ذهنی یکی بوده اید و اگر تازه با این مقاله متوجه او شده اید مطمئن باشید زور او بیشتر از شما خواهد بود اگر این مباحث را در نوجوانی می آموختیم )یا اینکه اگر الان در سن نوجوانی این کتاب را مطالعه میکنید) مطمئن باشید خیلی راحت می توانستید زمان کنترل منِ ذهنی را به دست بگیرید، ولی خب الان هم دیر نشده است، اندکی کار میبرد و لازم است بیشتر زحمت بکشید.

  1. توصیه میکنم بر روی یک برگۀ کاغذ جمله ای شبیه این بنویسید یا چاپ کنید و در محل کار یا منزل در جاهایی که مطمئنید بیشتر متوجه آن نوشته میشوید و می بینید قرار دهید:این جمله یا جملاتی شبیه به آن که می توانید با خلاقیت خود بسازید و در معرض دید خود قرار دهید این مساله را دائم به شما گوشزد خواهدکرد که هیچ وقت فراموش نکنید با همنشین بدجنس ولی کارآمدی همراه هستید و باید حواستان به او باشد.
  2. "من متوجه منِ ذهنی خود شده ام و از این پس تلاش خواهم کرد او را بیشتر بشناسم و کنترل کنم، من، ذهن نیستم"
  3. سعی کنید برای مدتی همه یا بخشی از مطالعات خود را بر روی مبحث ذهن و روانشناسی ذهن متمرکز کنید. خوشبختانه کتاب های خوب و مناسب زیادی برای درک عامۀ مردم در این زمینه تهیه و چاپ شده است، سایت های مفیدی هم در این زمینه وجود دارد. بخشی از وقت آزاد خود را با مطالعه در ارتباط با این موضوعات سپری کنید، حتی اگر شده چند وقت که گذشت مجددا همین کتاب را مجددا مطالعه کنید، دفتر یادداشتی برای خود تهیه کنید و از مطالعه کتاب ها و سایت ها در این زمینه یادداشت برداری کنید و هر از چندگاهی یادداشت های خود را مرور کنید. در سمینارها و کارگاه های آموزشی با مباحث روانشناسی ذهن شرکت کنید و کلاً خود را در فضای افشاگری علیه منِ ذهنی قرار دهید مطمئن باشید بعد از یک سال دیگر ذهناً به این مساله عادت خواهید کرد و هرگز وجود منِ ذهنی را فراموش نخواهید کرد و همواره ناظر بر رفتارهای آن خواهید بود.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: