خواص عجیب و فوق العاده عسل

عسل و سوختگی

عسل در درمان سوختگی به علت ساختار رزینی (صمغی) آن و نیز اگزما بسیار سودمند است. چون با مالیدن آن به محل سوختگی مانع رسیدن هوا به پوست شده و از شدت درد می کاهد و از تاول زدن جلوگیری می کند و محل سوختگی زودتر بهبود می یابد.

عسل خالص و طبیعی عمدتا استریل است، (یعنی عاری از باکتری بیماری زا، ویروس و باسیل است) در ضمن از رشد میکروبها نیز به شدت جلوگیری می کند. عسل حاوی آنزیمی به نام کاتلاز است که می تواند به فرآیند بهبود انواع زخم ها کمک کند و رشد مجدد عاملی را که برای ترمیم پوست موثر است سرعت بخشد. عسل رشد این عامل را که «پتیلیوم» نام دارد شش تا هفت روز جلو می اندازد. غسل دارای قدرت «دیبرمان» شیمیایی است که می توان آنرا قدرت پاک کنندگی نیز نام نهاد و در عین حال، بوی عفونت نامطلوب زخم ها را از بین می برد و منبع مناسبی برای ترمیم انواع سوختگی هاست. طرز استفاده از عسل در درمان سوختگی ها از این قرار است.

ابتدا محل سوختگی را با یک محلول نمکی موسوم به «نزمال سالین» تمیز می کنند، سپس مقداری عسل روی موضع مربوطه می مالند و روی زخم را که با قشر نازکی از عسل پوشانده شده است با گاز استریل باند پیچی می کنند. این عمل باید حداقل روزی یکبار تا زمان بهبود یافتن زخم ناشی از سوختگی تکرار شود.

عسل و دندان

قندهای عسل با شیرینی فراوانی که دارند به دندانها هیچ صدمه نزده بلکه می تواند آنها را سفید و لثه ها را محکم سازد. پروفسور واسکور گستوف عقیده دارد چنانچه شکر مدتی در دهان بماند به وسیله باکتری تجزیه شده و موجب ایجاد اسید لاکتیک در دهان می شود که برای دندانها مضر است ولی عسل برخلاف شکر چون دارای یک نوع آنتی بیوتیک طبیعی است هیچگونه اسیدی در دهان تولید نکرده و دندان ها را ضدعفونی می نماید. به همین جهت مصرف آن برای دندانها (مخصوصا اطفال) نه تنها هیچ ضرری نداشته بلکه مفید نیز می باشد.

مک لدان پژوهشگر آمریکایی معتقد است که چای حاوی فلورین بوده و داروی موثر جلوگیری از فساد دندان می باشد. مشروط بر اینکه با عسل نوشیده شود این خاصیت از بین می رود. به همین دلیل است که اکثر دانشمندان از جمله راف شیرین کردن چای با عسل به جای قند توصیه می کنند.

فیلیپس آمریکایی معتقد است که دادن یک قاشق چایخوری عسل به کودکان در شیشه شیر آنها مانع پوسیدگی دندان های آنها می شود.

جهت محکم نمودن لثه ها عسل را با سرکه انگور مخلوط کرده و بر لثه ها می مالند و ماساژ می دهند. تکرار این عمل چند بار در روز چرک لثه ها را زایل و گوشت به مرور ترمیم می یابد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: