ارده عسل

مواد لازم : ارده 1600 گرم، آرد گندم 500 گرم، عسل 600 گرم

طرز تهیه : مواد فوق را باهم مخلوط کرده و سپس خوب ورز می دهیم تایک خمیر نسبتاً نرم و یکدست حاصل شود سپس آن را در ظرف مورد نظر ریخته و با قالب به آن شکل می دهیم. برای تزئین می توان از مغز گردو استفاده کرد.

حلوای عسلی نرم

مواد لازم : آرد بی نمک 6 فنجان، عسل 2 فنجان، آب 2 فنجان، روغن یا روغن دنبه 2 فنجان، بادام زمینی رنده شده 2/1 فنجان.

طرز تهیه : آرد را با روغن در یک ماهی تابه سرخ کنید تا به قهوه ای روشن در آید سپس عسل را 25 الی 30 درجه سانتیگراد گرم کرده با آب مخلوط کنید و به صورت شربت قند در آورید. شربت را به مخلوط فوق اضافه نموده و مدت 5 دقیقه در حال بهم زدن بجوشانید بعد حلوا را در یک بشقاب یا دیس قرار داده و پودر بادام زمینی روی آن بپاشید و به شکلهای مختلف در آورید.

حلوای جوانه گندم

مواد لازم : آرد گندم یک کیلوگرم، عسل به مقدار لازم، گرد پوست پرتقال یا لیمو برای معطر کردن آن.

طرز تهیه : گندم جوانه زده را خشک و سپس آسیاب کرده و با عسل یا شیره خرما مخلوط کنید تا بصورت خمیر در آید در صورت تمایل دو قاشق مرباخوری روغن زیتون هم به آن اضافه کنید و برای معطر کردن آن از گرد پوست لیمو استفاده نمایید.

حلوای عسلی یوگسلاوی

مواد لازم : آرد بی نمک یک کیلو گرم، عسل 400 گرم و روغن یا کره روغن 400 گرم

طرز تهیه : آرد را الک کرده و سرخ کنید تا به صورت ترد و طلایی درآید سپس عسل را 25 الی 30 درجه سانتیگراد گرم نموده به مخلوط فوق اضافه نمایید و مدت 5 دقیقه سرخ کردن را ادامه دهید حلوا را در یک بشقاب گذاشته و به شکل مسطح در آورده و به صورت مربع هایی ببرید.

حلوای عسل گردویی

آرد گردو یا بادام را با عسل فراوان مخلوط کرده و کمی وانیل یا هل به آن اضافه کنید و به شکل خمیر در آورید، سپس حلوا را به قطعات کوچک تقسیم کنند و در داخل زر ورق های رنگی یا کاغذ روغنی مانند شکلات پیچید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: