تشکیل خانواده

تولید مثل یکی از مهمترین حوادث در زندگی ما می باشد، پس بهتر است که این کار همراه با یک طرح قبلی انجام شود، آمادگی قبلی برای بچه دار شدن، کمک می کند تا با اطمینان درباره بارداری و کودک صحبت کنید.

این دوره باعث تغییر و تحول مهمی در زندگی زن ایجاد می کند، زیرا آمادگی برای مادر شدن ، اثر اساسی و بنیادی بر تمام بخش های زندگی او خواهد داشت. علاوه بر آن؛ زنان مرهون بارداری خود نیز هستند زیرا جهت حفظ سلامت هرچه بهتر کودک، باید از روشی صحیح برای زندگی و رژیم غذایی مناسب پیروی کنند؛ حتی از همان زمان لقاح، بنابراین اگر سیگار بکشید، مشروبات الکلی و یا داروی خاصی مصرف کنید، و یا برعکس- تناسب بدن داشته باشید. و غذای خوب بخورید و... همه و همه بر کودک شما اثر مستقیم خواهند داشت.

معیارهای مناسب برای تشکیل خانواده

داشتن یک بارداری و زایمان موفق و تولد یک کودک سالم، کاملاً با قبول مسئولیت- توسط هر دو والد- مرتبط می باشد (به مقدار مساوی)

سلامت کودک به مقدار زیادی- به سلامتی والدین در همان لحظه تشکیل نطفه وابسته می باشد. و سلامت کلی کودک نه تنها به شرایط طبی و یا نواقص ژنتیکی خانوادگی وابسته است، بلکه با شیوه و سبک زندگی والدین- قبل از زمان لقاح- نیز مرتبط خواهد بود. بسیاری از زوجین تصمیم به بارداری را چندان جدی نمی دانند ولی اغلب آنها برای سایر تصمیمات زندگی ارزش زیادی قائل اند. در صورتی که یکی از مهمترین مسائل زندگی شما، تصمیم درست و مناسب برای بچه دار شدن است.

تشکیل خانواده، نیاز به زمان کافی برای آمادگی دارد. زیرا پدر یا مادر شدن، اساس زندگی زوجین را تغییر می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: