درمانگاه و بیمارستان

شما می توانید در بیمارستان که تصمیم به زایمان در آنجا دارید مطب پزشک و یا کلینیک مراقبت های دوران بارداری، ویزیت های بارداری را شروع کنید.

اکثر زنان تا هفته 28 بارداری هرماهه باید جهت مراقبت دوران بارداری مراجعه کنند. پس از 28 هفتگی این مراجعات 2 بار در هفته و از هفته 36 نیز هر هفته تا زمان زایمان انجام می شود.

اگر هر نوع مشکلی ایجاد شود- مانند دو قلویی، چند قلویی، مشکلات طبی و یا اگر فکر می کنید که در معرض خطر قرار دارید تعداد ویزیت های دوران بارداری افزایش می یابد. حضور در کلینیک مراقبت های بارداری در یک بیمارستان مجهز اغلب می تواند باعث ترساندن و یا استرس در شما شود؛ به خصوص اگر در هر بار ویزیت یک نرس و یا پزشک، غیر از نرس یا پزشک قبلی در انتظار شما باشد. شما می توانید برای خروج از این وضعیت با حضور در مطب زیر نظر پزشک معالج و یا ماما قرار بگیرید و به طور مستمر تحت مراقبت او باشید و زمان انجام آزمایشات و یا ....  به بیمارستان یا کلینیک مراجعه کنید.

پرونده شخصی

در اولین ویزیت دوران بارداری یک پوشه مخصوص (پرونده) برای شما ایجاد می شود. در این پرونده جزئیات سابقه شخصی، آزمایشات معمول بارداری و نحوه تکامل بارداری توسط پزشک یا ماما ثبت می شود و اگر هر نوع آزمایش خاص نیاز باشد، از شما درخواست می گردد.

این پرونده در طی دوران بارداری همراه شماست و باید هنگام زایمان آن را همراه داشته باشید. در اولین ویزیت سوالات مختلفی شامل موضوعات زیر، از مادر پرسیده می شود :

  • مشخصات شخصی و وضعیت زندگی
  • بیماری های دوران کودکی و یا بیماری های جدی که مادر داشته است.
  • بیماری هایی که در خانواده مادر شایع است و حتی در خانواده همسرش.
  • اگر در خانواده مادر سابقه ای از دو قلویی وجود داشته باشد.
  • تاریخچه عادت ماهیانه: زمانی که برای اولین بار شروع شده، تعداد دفعات عادت ماهیانه در سال، روزهای خونریزی، فواصل بین عادت ماهیانه و زمان آخرین پریود.
  • علائم بارداری که مادر از خود نشان می دهد و وضعیت کلی سلامتی اش.
  • وضعیت کامل بارداری قبلی، نوع زایمان ها، سقط و یا هر نوع مشکل در طی دوران بارداری ها.
  • اگر سابقه ای از مصرف هر نوع دارو وجود دارد و یا مادر از آلرژی رنج می برد، همه باید در پرونده ثبت شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: