دانشمندان اخیرا دریافته اند که اسیدهای چرب امگا-3 که به وفور در آبزیان یافت می شود، برای رشد کامل مغز انسان در دوران جنینی و در دو سال اول زندگی لازم است. چربی های امگا-3 و ترکیباتی که از آنها به وجود می آید (اسیددو کوزاهگزا انوئیک اسید) برای رشد کودک لازم است و اگر مادر و نوزادش دچار کمبود آن باشند، سیستم عصبی و ایمنی بدن کودک ممکن است کامل رشد نکند و این امر می تواند باعث یک عمر نارسایی های احساسی، یادگیری و سیستم ایمنی شود.

با توجه به اینکه اکنون در بین انسان ها، نارسایی های روحی، یادگیری و سیستم ایمنی بدن به شدت در حال افزایش است، اثر کمبود این ماده در بدن، بر سلامت انسان و جامعه شگفت آور است.

نکته شگفت انگیز دیگر آن است که کمبودهای غذایی، به ویژه اسیدهای چرب امگا-3 در بدن نوزاد و کودک، باعث ایجاد بیماری های دوران کودکی مانند ابتلا به ویروس اپشتین بار، رشد بیش از حد لکه های سفیذ قارچی، آلرژی های سینوسی، بیماری های مزمن گوشی و بینی، عفونت گلو و علاوه بر آن بیماری هی روحی مانند افزایش بیش از حد فعالیت یا بیش فعالی و رفتارهای خودگرایانه (مثل با خود حرف زدن و ... ) می شود.

مسأله دیگر آن است که براساس مطالعات انجام شده، 60 تا 70 درصد کودکان دو ماهه، 75 تا 80 درصد از کودکان 4 ماهه از شیرخشک تغذیه می کنند و هیچ یک از شیر خشک ها یا غذاهای کودک پودری شکا از قبیل ایزومیل، حاوی اسیدهای چرب امگا-3 نیستند تا جایی که اطلاعات وجود دارد، تمام غذاهای آماده کودکان که حاوی روغن های تبدیل شده تجاری هستند، حاوی انواع اسیدهای چرب خطرناک و دیگر ترکیبات مضر نیز می باشند.

دکتر دونالد راین، در کتاب بی نظیر خود به نام «پدیده امگا-3» این مطلب را به روشنی بیان می کند :

هیچ عاملی نمی تواند جایگزین نقش شیر مادر، (زمانی که تغذیه کاملی داشته است)، از نظر ترکیبات و مواد مغذی و مناسب برای سیستم ایمنی بدن کودک، باشد مادری که خوب تغذیه شده است، با شیر خود، یک مجموعه کامل از اسیدهای چرب ضروری و دیگر ترکیبات مورد نیاز بدن را در اختیار نوزاد قرار می دهد و باعث تضمین رشد کامل بافت های بدن با کارآیی عالی می شود. شیر مادر، همچنین آنتی بادی های مهمی را که در شیر گاو و یا شیر خشک موجود نیست در اختیار بدن قرار می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: