کربوهیدرات ها

این گروه از مواد غذایی، بزرگترین منبع تولید کننده انرژی روزانه بدن می باشند از آنجا که نیاز شما به انرژی در دوران بارداری روزانه 500 کالری بیشتر می شود، باید خود را مطمئن سازید که به مقدار کافی از مواد کربوهیدرات استفاده می کنید.

مواد قندی در اشکال مختلف کربوهیدرات های ساده وجود دارند و از میان معمول ترین نوع قند ساکاروز، گلوکز (قند عسل) فروکتوز (قند میوه) ماکتوز، لاکتوز و کالاکتوز (قندهای شیر) می باشند.

از آنجا که این مواد قندی (کربوهیدرات ها) به سرعت از راه معده جذب بدن میشوند، از آنها می توان به عنوان «تأمین کننده سریع انرژی بدن» استفاده کرد.

استفاده از آنها زمانی مفید است که شما احتیاج مبرم و فوری به انرژی پیدا کنید. (قند گلوکز می تواند برای رفع تهوع دوران بارداری نیز موثر باشد)

کربوهیدرات های مرکب همان نشاسته ای هستند که در بنشن، سیب زمینی، عدس، لوبیا و نخود وجود دارند. بدن باید این نوع کربوهیدرات را به کربوهیدرات های ساده تبدیل کند همانند قندهای ساده بالا تا بتواند از آنها استفاده مطلوبی ببرد. بنابراین، از این نوع کربوهیدرات های مرکب برای تامین انرژی طولانی مدت استفاده می شود.

علاوه بر آن، کربوهیدرات های ترکیبی تصفیه شده (مثل جو دوسر پرک نشده و برنج قهوه ای) می توانند تأمین کننده کامل فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: