به سلامتی عمومی بدن تان اهمیت دهید

هنگام ساختمان سازی، فرایند ساخت باید پیش از آغاز کار مورد بررسی قرار گیرد، در غیر این صورت ممکن است پس از نصب درها متوجه شوید که یخچال در آشپزخانه جا نمی شود. طرح های سلامتی هم باید در قالب یک مجموعه ی کامل در نظر گرفته شوند نه به صورت جز به جز. به جای آن که فقط هنگام بیماری به سلامتی خود فکر کنید، همیشه به سلامت بدن تان اهمیت دهید. به عبارتی دیگر، به کارهایی که می توانید با انجام آنها سلامتی تان را بهبود ببخشید فکر کنید، آنها را با هم هماهنگ کنید و از هر رفتارتان در جهت تقویت برنامه های دیگری که در تلاش برای انجام آنها هستید، کمک بگیرید.

شش سال پیش، لی (Lee) به کمک عصا لنگ لنگان این سو و آن سو می رفت. اکنون این مرد 72 ساله ی اهل شیکاگو، چند روز در هفته، بیش از 2 ساعت ورزش می کند. او می گوید: من موفق شدم شیوه ی زندگی ام را تغییر دهم. قبلا اندام متناسب ی نداشتم؛ 25 کیلو اضافه وزن داشتم؛ زانوهایم ورم کرده بودند و مبتلا به آرتروز بودم. اما بالاخره روزی از این نوع زندگی کردن خسته شدم و تصمیم گرفتم خودم را از شر این زندگی به اصطلاح پیرمردگونه خلاص کنم. لی اضافه می کند: درباره ی غذاها تحقیق کردم و مقاله ها و کتاب های زیادی راجع به سلامتی در دوران سال خوردگی خواندم. عادات غذایی و برنامه ی ورزشی ام را تغییر دادم و حالا پیشرفت های زیادی کرده ام. بهتر می خوابم، انرژی بیشتری دارم، ناراحتی های گوارشی ام ناپدید شده اند و دردهایم از بین رفته اند. حالا احساس می کنم 40 ساله هستم.

در حال حاضر، لی با شور و اشتیاق فراوان درباره ی تغذیه و ورزش برای جوامع مختلف سخنرانی می کند و توصیه هایش در مورد زندگی سالم را در پایگاه اینترنتی خود به نمایش گذاشته است.

یکی از طرفداران لی، کریستینا (Kristina) نام دارد که 40 سال از لی جوان تر است. او می گوید: شنیدم لی یک سخنرانی دارد. خیلی تحت تاثیر او قرار گرفتم. او از من پرسید که آیا حاضرم شیوه ی زندگی ام را تغییر دهم و من گفتم بله.

کریستینا از آن موقع به بعد عادات غذایی خود را تغییر داده و حالا بیش از هر زمان دیگری ، احساس سلامتی می کند. او می گوید: اگر کسی به من می گفت که یک مرد بازنشسته ی 72 ساله زندگی ام را تغییر داده، آن را باور نمی کردم. اما حالا این اتفاق درباره ی خودم رخ داده است.

مرکز تحقیقات محلی دانا-فار (Dana-Farber) کارگاه هایی را که مدیران آنها طرح سلامتی و ترک سیگار را تحت خدمات فراگیر به کارمندان ارائه می دادند و کارگاه هایی را که این قبیل برنامه ها را به طور جداگانه اجرا می کردند مورد بررسی قرار داد. پس از دو سال، پژوهشگران دریافتند کارمندانی که تحت عنوان خدمات فراگیر سیگار را ترک کرده و رژیم غذایی سالم خود را حفظ کرده بودند، دو برابر کارمندانی بودند که از برنامه های جداگانه استفاده می کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: