حمام های داغ

سونا و جکوزی باعث ایجاد نواقص مادرزادی در جنین می شود؛ به خصوص بخشی از سیستم عصبی کودک که با تب ارتباط دارد. وقتی بدن مادر باردار در حرارت زیاد و به مدت طولانی قرار گیرد، گرمای بیش از حد عوارضی در کودک ایجاد می کند. بنابراین از سونا و جکوزی به خصوص در سه ماهه اول بارداری پرهیز کنید و دمای حمام را نیز در حد معمول نگاه دارید.

اشعه های ناشی از تلویزیون

اشعه : حتی برای تلویزیون های رنگی نیز ثابت نشده است که اشعه های یونیزه مضری را ایجاد می کنند. بنابراین نشستن در چند متری تلویزیون حتی برای مدت طولانی نیز خطرناک نمی باشد.

فقط مراقب باشید که درست بنشینید و بدن را در وضعیت راحتی قرار دهید تا دچار کمردرد نشوید.

واکسیناسیون

از آنجا که کل دستگاه ایمنی بدن تحت تأثیر بارداری دچار تغییرات وسیع و ضعیف شده است، بنابراین پاسخ بدن به واکسیناسیون می تواند مشکل آفرین باشد. پزشک درباره انواع واکسیناسیون برای شما سخن خواهد گفت و آنچه را که برای شما مناسب است، به شما معرفی خواهد کرد. این واکسیناسیون در مواردی است که شما در معرض ابتلا به عفونتی بوده اید و یا تصمیم به سفر خارج گرفته اید. در این موارد شاید نیازمند تلقیح برخی از واکسن ها باشید.

واکسیناسیون با واکسن هایی که از ویروس های زنده درست شده اند مثل واکسن سرخک، سرخجه، اوریون، تب زرد باید اکیداً در طول بارداری ممنوع شوند.

به زنان باردار توصیه می شود که حتی از واکسن های آنفلونزا هم استفاده نکنند، مگر آن که خطر بالای ابتلای به بیماری قلبی و یا ریوی وجود داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: