از زیبایی تا پاکیزگی! وازلین یکی از کارآمدترین مواد موجود برای پاک کنندگی در کمد حمام شماست.

1-ضخیم کننده مژه ها

طبق منابع مختلف، استفاده از وازلین روی مژه ها و ابرو ها قبل از خواب، می تواند باعث تحریک رشد آنها شود. اما فراموش نکنید که صبح پس از بیدار شدن حتما آن را شسته و از ورود آن به داخل چشم جلوگیری کنید.

2-مراقبت از پاها

لایه از وازلین را به پوست کف و روی پاها زده و جوراب نخی به پا کرده و شب را به سر ببرید. صبح که بیدار شدید با پاهایی نرم و لطیف رو به رو خواهید شد که مناسب پوشیدن صندل در تابستان است.

3-کفش هایتان را برق بندازید

اگر برای کفش هایتان واکس در دسترس ندارید، وازلین می تواند جایگزین مناسبی باشد. مقداری وازلین روی کفش ها زده و فوری درخشندگی آن را مشاهده کنید.

4-خط و خش روی CD و DVD

با کمک وازلین می توانید خط و خش های قابل مشاهده و عمیق روی لوح های فشرده را پر گرده و سپس از آن ها استفاده کنید.

5-رنگ کردن مو در خانه

اگر در خانه و خودتان مشغول رنگ کردن موهای خود هستید، لایه ای وازلین روی خط رویش موها روی پیشانی و صورت و گردن خود زده تا از رنگی شدن پوست خود جلوگیری کنید.

6-فرم دهی به ابروها

گاهی ممکن است در اثر فشار به صورت در طول شب، تارهای ابرو های شما حالت خود را از دست بدهد. در این صورت مقداری وازلین به ابروها بزنید تا به فرم دلخواه شما قرار بگیرند.

7-به دور بین لبخند بزنید

هنگام گرفتن عکس، مقداری وازلین روی دندانهای جلویی خود بزنید تا از تا شدن لب بالایی خود به روی ندان ها جلوگیری کرده و لبخند زیباتر و عمیق تری به دوربین بزنید. این کار همچنین از باقی ماندن رژلب روی دندان نیز جلوگیری می کند.

8-به موها حالت بدهید

مقداری وازلین به دست ها بزنید و روی موهای خود بمالید. نتیجه بسته به نوع موها متغیر است. افراد با موهای فر از نتیجه آن لذت بیشتری خواهند برد. دقت کنید مقدار آن زیاد نباشد، زیرا شما موهای چرب نمی خواهید.

9-کهنه کاری روی لوازم چوبی

کهنه کاری یکی از انواع رنگ کردن هنرمندانه است که می توانید ظاهر وسایل چوبی منزل را تغییر دهید. ابتدا رنگ پایه را زده و پس از خشک شدن مقداری وازلین روی قسمت های مورد نظر که می خواهید تغییر رنگ داشته باشد بزنید و بعد رنگ دلخواه را اعمال کنید. قسمت هایی که وازلین زده اید، کهنه نشان داده می شوند.

10-مراقبت از پوست

هرشب قبل از خواب مقداری وازلین را به ناخن ها و پوست اطاف آن و پوست دست ماساژ دهید تا از خشکی و ترک و پوسته پوست شدن آنها جلوگیری کنید و پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

نکته مهم: اگر برای تنفس از اکسیژن استفاده می کنید، هرگز از وازلین استفاده نکنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: