خانه خود را با خوشبوکننده های طبیعی، معطر کنید. برای این کار می توانید از انواع ادویه و انواع سرکه ها کمک بگیرید تا بوی پراکنده در خانه شما باعث شادابی شده و حسی از پاکیزگی به شما منتقل کند.

1-مخلوطی از فلفل سیاه، میخک، پوست پرتقال، دارچین و زنجبیل در آب در حال جوش ریخته و اجازه دهید مدتی بجوشد. نتیجه حاصل یک فنجان عطر با بویی دلپذیر است که یادآور مهمانی های سال نو می باشد. برای استقبال از مهمان، بسیار مطبوع است.

2-سرکه معجزه ای برای کاهش بوی نامطبوع است و داشتن آن یک بطری سرکه برای روز مبادا در هر خانه ای الزامی است همچنین بسیار ارزان قیمت بوده و دسترسی به آن نیز آسان است. فقط کافی است ظرف های کوچکی را با سرکه پر کنید و در چند گوشه اتاق قرار دهید. به همین سادگی! اگر در اتاق بوی سیگار حس می کنید، کافی است، حوله ای را به سرکه آغشته کنید، و در طول اتاق هنگام راه رفتن چرخانده و تاب بدهید تا بوی سیگار را از بین ببرید.

3-تخته های پلاستیکی و چوبی که گوشت و مرغ و سبزیجات روی آن خرد می کنید، بوی نامطبوعی می گیرد. برای از بین بردن آن، کافی است مقداری جوش شیرین و آب روی آن ریخته و یک ساعت صبر کنید. سپس با آب و مایع ظرفشویی شستشو دهید. اگر از بوی مایع ظرفشویی نیز ناراحت می شوید، می توانید مقداری لیمو پس از شستشو روی آن بچکانید تا بوی شوینده نیز از بین برود.

4- برای از بین بردن بوی نامطبوع ماکروویو، دو قاشق آبلیمو را درون پیاله ای آب ریخته و 10 دقیقه در مایکروویو بگذارید. پس از اتمام کار ماکروویو، 10 دقیقه دیگر نیز بدون اینکه در آن را باز کنید، اجازه دهید داخل آن بماند. سپس با دستمال دیواره های داخلی ماکروویو را تمیز کنید.

5-گلوله پنبه ای را در مخلوط آب و وانیل خیس کرده و درون یخچال قرار دهید و یا ظرفی سرشار از مخلوط آب و وانیل را بدون پوشش در یخچال بگذارید. بوی بد یخچال از بین خواهد رفت.

6-حلقه ای از گلهای خشک معطر درست کنید. گلهای خشک عطر دلچسبی پراکنده می کنند و بسیار زیبا هستند. با استفاده از این گلها می توانید هم بوی مطبوعی در خانه پخش کنید و هم از جنبه تزیینی آن استفاده کنید. کافی است یک حلقه اسفنجی تهیه کردخ و تمام نقاط آن را با گلهای خشک بپوشانید.

7-شام را سوزانده اید؟ فقط کافی است مقداری نمک روی ماهیتابه و غذاهای سوخته بپاچید. بوی سوختگی از بین خواهد رفت.

8-اگر می خواهیدهوای حمام را معطر و تازه کنید، نیازی به اسپری های خوشبوکننده نیست. یک لیمو را از وسط نصف کرده و طوری در ظرفی قرار دهید که قسمت بریده شده بالا قرار بگیرد. ظرف را گوشه ای از حمام قراردهید و از بوی مطبوع حمام لذت ببرید.

9-مقداری آب در اسپری ریخته و بیش از 10 قطره اسانس مورد علاقه خود مانند اسطوخودوس یا بابونه بریزید. این مخلوط را میتوانید در اتاق خواب اسپری کنید تا راحت تر به خواب بروید. اگر عطر قوی تری را می پسندید، اکالیپتوس بهترین گزینه است.

10-از جوراب های نایلونی قدیمی خود می توانید در خوشبو کردن کیف استفاده کنید. کافی است مقداری گیاه خشک مانند بابونه، اسطوخودوس، لیمو یا دارچین درون آن ریخته، گره زده و در گوشه ای کیف بگذارید.

11-اگر تمام راه کارهای گفته شده برای رفع بوی منزل را انجام داده اید، ولی هنوز بوی نامطبوع حس میکنید، بهتر است چند گلدان گل اپارتمانی در منزل خود پرورش دهید. گیاهانی مانند آلوئه ورا، آزالیا و بامبو در رفع بوی نامطبوع، شناخته شده هستند.

12-اگر مهمان دعوت کرده اید و می خواهید بوی اشتها آور و دوست داشتنی در خانه پخش کنید، کیک بپزید. این کار باعث می شود بوی مطبوع وانیل و شیرینی در فضا پیچیده و فضا را دلپذیر خواهد ساخت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: