وقتی در کمد خود را باز می کنید، اگر بوی خوب به مشامتان برسد، احساس خوبی به شما دست خواهد داد. در طول فصل پاییز و زمستان که باران زیاد می بارد، ممکن است کمد لباس هایتان بوی رطوبت بگیرد. راه های زیادی وجود دارد که لباس هایتان پس از شستشو بوی خوبی بگیرد، کافی است از آنها را بدانید و عمل کنید.

یک راه خوشبو شدن لباس ها این است که پس از هر بار پوشیدن، آنها را بشویید. منتظر نمانید که پس از سه یا چهار بار پوشیدن لباسها آنها را به خشکشویی بسپارید. جین ها استثنا هستند. شستشوی زیاد باعث آسیب به بافت پارچه های جین می شود. بهتر است آنها را پس از هر دوبار پوشیدن شستشو شود.

راه دیگر استفاده از شوینده های معطر است. بهتر است از صابون های عادی استفاده نکنید. همچنین می توانید از اسپری های مخصوص کتان معطر استفاده کنید. این اسپری را می توانید خودتان با استفاده از اسانس های گیاهی مورد علاقه خود مانند اسانس اسطوخودوس و برگاموت ساخته و درون کمد خود اسپری کنید تا لباس های خوشبو داشته باشید.

باز گذاشتن در کمد می تواند از بوی نامطبوع کمد جلوگیری کند. به خصوص در فصولی که باران زیاد می بارد باز گذاشتن در کمد یک راه مهم در مبارزه با بوی رطوبت و نامطبوع است. همه می دانیم که قهوه، جذب کننده بوی نامطبوع بوده و بوی خوشی را پراکنده می کند. بنابراین می توانید یک قوطی را پر از قهوه کرده و سوراخ هایی را در آن ایجاد کرده و درون کمد قرار دهید. تنها کافی است ماهی یک بار محتویات آن را تعویض کنید.

عطر منحصر به فرد خود را داشته باشید. برخی افراد تمایل دارند انواع عطر ها و ادکلن ها را امتحان کنند. اما بهتر است عطری را انتخاب کنید که ویژه شما بوده و شخصیت شما را توصیف کند. هنگامیکه ازعطری خوشبو روی لباس های خود استفاده می کنید، با برگرداندن لباس ها به کمد، بوی عطر در کمد شما به جای مانده و با باز کردن در آن، عطر مورد علاقه شما به مشام خواهد رسید. همچنین در هنگام استفاده از عطر پس از اینکه در نقاط مشخصی روی پوست اسپری کردید، لباس خود را نیز با آن خوشبو کنید. اما سعی کنید عطر را مستقیم روی لباس اسپری نکنید. ابتدا روی هوا اسپری کرده و از محل اسپری شده عبور کنید تا ذرات عطر روی لباس نشسته و بویی ملایم از عطر را به خود بگیرد. به این صورت است که وقتی بوی عطر از روی پوست محو شد، از لباس شما به مشام خواهد رسید. به این صورت است که ماندگاری عطر شما بیشتر خواهد شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: