هر کسی یک عطر مورد علاقه دارد که هر روز از آن استفاده می کند و حداقل روزی چند بار آن را اسپری می کند تا بوی آن استشمام شود. اما شاید تمایل داشته باشید بدانید که چگونه می توانید ماندگاری عطرتان را روی پوست افزایش دهید تا نیازی به تمدید آن در طول روز نداشته باشید. برای مثال از ترفند اسپری کردن عطر در نقاط مشخصی از بدن آگاه هستید. این ترفند کوچک درست است و ماندگاری عطر را افزایش می دهد. اما ترفند های دیگری نیز برای این کار وجود دارد. این مطلب را مطالعه کنید تا از اسپری بیش از حد عطر مورد علاقه خود در طول روز جلوگیری کنید. اما توجه داشته باشید که هر بار یکی از ترفند ها را انجام دهید و همزمان باهم تکرار نکنید.

تمرکز روی نقاط دارای نبض

این یکی از قدیمی ترین ترفند ها است که در افزایش ماندگاری عطر کاربرد دارد. فقط مقدار کمی عطر روی مچ، پشت گوش و پشت زانوها اسپری کنید. همچنین مقدار کمی نیز به قوزک پاها می توانید اسپری کنید.

ترفند وازلین

قبل از اسپری کردن عطر، مقداری وازلین به منطقه مورد نظر بزنید. این کار هم باعث آبرسانی پوست شده و باعث جب شدن مولکول های عطر می شود.

انتخاب مناسب عطر

اگر می خواهید عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد بهتر است رایحه هایی مانند رایحه وانیل، لیمو، چوب و جنگلی انتخاب کنید. این رایحه ها ماندگاری بیشتری دارد.

ناحیه عطر زده شده را ضربه نزنید

وقتی عطر را روی بدن به ویژه نقاط دارای ضربان اسپری می کنید، از ضربه زدن به آن خودداری کنید. اجازه دهید عطر به خودی خود تبخیر شود تا مدت طولانی تری پخش بو داشته باشد.

موها را خوشبو کنید

وقتی موها خوشبو باشد، کل بدن خوشبو خواهد بود. مقداری عطر روی برس اسپری کرده و با آن موهایتان را برس بکشید. عطر به لابه لای موها نفوذ کرده و آنها را خوشبو می کند.

فاصله را رعایت کنید

یکی از مهمترین نکات هنگام اسپری عطر، رعایت کردن فاصله شیشه عطر با بدن است. از اسپری کردن عطر به طور مستقیم و از فاصله کم به بدن خودداری کنید. زیرا ممکن است التهاب در پوست ایجاد کند.

خوشبو کردن هوای اطراف

پس از اینکه کاملا آماده شدید و لباس پوشیدید، عطر را به هوا اسپری کرده و از آن رد شوید. چند بار این فرآیند را تکرای کنید تا لباسها خوشبو شوند.

عطر زدن درست بعد از حمام

یکی از بهترین ترفند ها برای ماندگاری عطر، اسپری کردن آن درست بلافاصله پس از خروج از حمام است. زیرا منافذ پوست باز بوده و عطر را بیشتر به خود جذب خواهد کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: