هر ماه از سال به یک سنگ خاص و در برخی موارد به دو سنگ خاص مرتبط است. این سنگ های ماه تولد خواص مختلفی دارند که کاربرد های شگفت انگیزی دارند. پس اگر هر یک از این سنگ ها را در زیورآلات خود دارید، بهتر است از خواص آنها نیز با خبر باشید.

ماه ژانویه: سنگ گارنت یا بیجاده

گارنت در رنگ های مختلفی از قرمز تا بنفش وجود دارد و به شدت با عنصر آتش و الهه حاصلخیزی یونان گره خورده است. این سنگ به چاکرای ریشه مربوط است و می تواند در بهبود اختلالات تولید مثل و تنظیم چرخه قاعدگی مورد استفاده قرار گیرد. گارنت سنگی از حقیقت و خلوص است و همچنین سمبل عشق و دلسوزی است. از این سنگ می تواند در مراسمات مدیتیشن استفاده کنید تا روح و جسم را در تعادل وارد کند.

ماه فوریه: سنگ آمیتیست

سنگ آمیتیست یکی از انواع سنگ های کریستالی کوارتز است و در گستره رنگ های مختلف بنفش وجود دارد. به عنصر آب و برج دلو (ماهی) مرتبط است. در مراسم مدیتیشن از این سنگ برای درمان افسردگی و اضطراب و کاهش اختلالات خلقی و استرس از آمیتیست استفاده کنید. انرژی این سنگ می تواند در تقویت ذهن و قدرت بصری تاثیر داشته باشد. آمیتیست یک سنگ نسبتا همه کاره است. از این سنگ برای محافظت، عشق، شفابخشی و تقویت حس ششم استفاده می شود. نام آمیتیست از یک کلمه یونانی به نام آمتیستوس به معنی کسی که هوشیار ات گرفته شده است.

ماه مارس: سنگ آکوآمارین

همانطور که از نام آن میز پیداست، این سنگ رنگی سبز آبی دارد. با عنصر شفابخشی روحی و جسمی مرتبط است. علاوه بر خواص آرامش بخش روحی، می تواند باعث تسکین فیزیکی اعضایی مانند قلب، ریه ها و سیستم عصبی می شود. با توجه به اینکه این سنگ در ارتباط با الهه دریا است، توسط دریانوردان حمل میشده تا دچار دریازدگی نشوند. از انرژی این سنگ برای پاک کردن احساسات تلخ گذشته، کاهش استرس و کنترل خشم استفاده می شود. به علاوه با چاکرای گلو که با ارتباطات گره خورده است، مرتبط است. اگر فکر می کنید در برقراری ارتباط ضعیف هستید، این سنگ می تواند بایتان کاربردی باشد.

ماه آوریل : سنگ الماس

الماس به طور معمول با ازدواج و نامزدی مرتبط است. اما می توان از آنها در درمان مشکلات باروری و سلامت تولید مثل و اختلالات جنسی نیز بهره برد. به هر دو عنصر هوا و آتش مرتبط بوده و ارتباط محکمی با خورشید دارد. الماس ها به طور معمول شفاف و شیشه ای هستند، اما گاهی به رنگ زرد نیز دیده می شوند. برخی معتقدند الماس هر احساسی که استفاده کننده دارد را تقویت می کند. اگر احساس خوشحالی دارد، الماس آن را قویتر می کند، اما اگر احساس م و اندوه دارید، بهتر است از استفاده از این سنگ پرهیز کنید تا این احساس در شما از بین برود.

ماه مه: سنگ زمرد

رنگ سبز شاداب زمرد در سراسر جهان شناخته شده است، و می تواند هنگام آسیب های عاطفی باعث تقویت روحی شود. مصریان آن را یک سنگ مقدس برای داشتن زندگی ابدی می دانستند و یونانیان از جمله ارسطو برای جادو و طلسم به کار می برده است. انرژی این سنگ در تقویت عشق، رونق کسب و کار و افزایش آگاهی عمومی تاثیر دارد. ممکن است این سنگ باعث آرامش ذهنی و باعث تمرکز بیشتر و فهم احساسات دیگران شود.

ماه ژوئن: مروارید

مروارید در جادو و سنت بسیاری از فرهنگ ها وجود دارد. در تاریخ هندوها آمده است که اولین بار کریشنا مروارید را کشف کرده و آن را سمبل عشق و پاکی نامیده و به عنوان هدیه عروسی آن را به دختر خود هدیه داده است. برخی معتقدند مروارید باعث جذب انرژی فرد استفاده کنند می شود. یعنی اگر هنگام عصبانیت گردنبند مروارید استفاده کنید، عصبانیت را دریفت کرده و دفعه بعدی که گردنبند را به گردن بیاویزید، احساس عصبانیت به سراغتان خواهد آمد. از طرف دیگر خلاف این ماجرا در مورد احساسات خوب نیز اتفاق خواهد افتاد. بنابراین مروارید را در روزهای شاد استفاده کنید.

ماه جولای: یاقوت

یاقوت روشن سنگ ماه تولد متولدین جولای است و با قدرت و عشق و استحکام همراه است. به علاوه یاقوت به سلامت ذهن مرتبط است. در کارهای مربوط به توسعه برای افزایش قدرت شخصی و غلبه بر ترس ها و چالش ها از یاقوت استفاده کنید. در برخی روایات آمده است که از یاقوت برای محافظت از خود در برابر انرژی های منفی استفاده می شده است.

ماه آگوست: سنگ زبرجد

سنگ زبرجد باعث کاهش استرس و اضطراب شده و باعث تمرکز بیشتر در جذب انرژی های مثبت به زندگی می شود. به علاوه با موفقیت، تعادل احساسات و ایجاد سپر دفاعی در اطاف شما مرتبط است. اگر از کابوس یا خوان نامطلوب رنج می برید، زیر بالش خود این سنگ را قرار دهید.

ماه سپتامبر: سنگ یاقوت کبود

این سنگ از آبی کمرنگ تا آبی تیره دیده می شود. رنگ آن یادآور رابطه قوی این سنگ با آب است و در نجوم با برج میزان پیوند دارد. این سنگ قیمتی که به چاکرای گلو متصل است، می تواند در درمان اختلالات تنفسی موثر باشد.

ماه اکتبر: سنگ اوپال یا چشم گربه

اوپال در رنگ های متنوعی وجود دارد. به طور معمول هر سنگ دارای چندین رنگ است که باعث می شود یک جایگزین ایده آل برای کریستال های دیگر باشد. اوپال در بین سنگها غیر معمول است زیرا با هر چهار عنصر طبیعی همراه است. اوپال اغلب در بهبود احساسات عاطفی و معنوی موثر است. اوپال تمایل به جذب انرژی های مثبت و منفی اطراف است بنابراین بهتر است هنگام داشتن حال خوب از زیور آلات تزیین شده با این سنگ استفاده کنید.

ماه نوامبر: سنگ زبرجد زرد یا توپاز

با اعتماد و صداقت و وفاداری، روشنگری درونی و محافظت از فریب متصل است. برای جلوگیری از شایعه سازی و دروغگویی مردم در مورد خودتان، توپاز را در زیورآلات خود به کار ببرید. قرن ها است که توپاز برای افزایش هوش و خلاقیت استفاده می شود. این سنگ قیمتی سنگ عشق و موفقیت نامیده می شود.

ماه دسامبر: سنگ فیروزه

فیروزه در رنگ های مختلف آبی اغلب به همراه نوارها یا لکه های سیاه یا سفید دیده می شود. با عنصر آب و آتش همراه بوده و اغلب در هنر جاهرسازی قبایل بومی آمریکای جنوب غربی دیده می شود. از انرژی این سنگ در معالجات اختلالات معده، بیماری های چشمی و بهبود استخوان استفاده می کنند. نماد خرد و بینایی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: