استفاده از زعفران در مقادیر زیر 10 گرم در دوران بارداری مشکلی ندارد اما باید اطمینان حاصل کنید که از این حد تجاوز نمی کنید. زیرا زعفران تمایل به تحریک رحم و ایجاد انقباض دارد.

زعفران به دلیل عطر و طعم خاص و فوق العاده ای که دارد یکی از گرانترین ادویه ها در جهان است. همچنین به دلیل خواص دارویی که دارد برای سلامتی نیز مفید است. یک لیوان شیرزعفران می تواند بسیاری از مشکلات سلامتی را رفع کند و باعث نشاط شود. چون طبع بسیار گرمی دارد، باید در مقادیر کم استفاده شود. با این همه فوواید خوبی که دارد، برخی زعفران را برای زنان باردار مضر می دانند. این موضوع تا حدی صحت دارد، زیرا بیش از حد توصیه شده می تواند به جنین آسیب برساند. در دوران بارداری بهتر است استفاده از زعفران را  کاهش دهید. زعفان برای زنان باردار کاملا بی خطر است مگر اینکه بیش از حد مصرف شود.

ترفندهایی که می توانید در دوران بارداری هنگام استفاده از زعفران به کار ببرید

مقدارمجاز مصرف

مصرف 10 گرم یا بیشتر می تواند منجر به انقباض رحم شود. قبل از مصرف با پزشک متخصص زنان مشورت کنید. همچنین از زعفران های تقلبی موجود در بازار نیز اجتناب کنید.

استفاده از تجربیات سایرین

بهتر از از سایر مادرانی که در طول بارداری از زعفران استفاده کرده اند نظر خواهی کنید. آنها تجربیات مثبت و منفی خود را در اختیار شما خواهند گذاشت. اگر در شرایط بهتری بودید می توانید تصمیم به استفاده از زعفران بگیرید.

شیر و زعفران

می توانید به یک لیوان شیر 3 یا 4 عدد پرچم زعفران اضافه کرده و بنوشید. شیر زعفران برای هضم بهتر کودک مفید بوده و همچنین به گسترش ساخت پوست جنین نیز کمک می کند. استفاده از شیر زعفران را پس از سه ماهه اول بارداری شروع کنید.

زعفران با غذاهای دیگر

مقدار اندکی زعفران را می توانید در سوپ، برنج و سایر غذاها نیز استفاده کنید. حد مجاز استفاده از زعفران را فراموش نکنید و از این مقدار تجاوز نکنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: