بی خوابی یک ناتوانی است که فرد هنگام شب به سختی به خواب می رود و یا در طول شب بارها بیدار می شود. کارشناسان 6-8 ساعت خواب مداوم شبانه را توصیه می کنند. بسیاری از افراد این مقار خواب شبانه را تجربه می کنند اما برخی 6-8 ساعت خواب مداوم را غیر ممکن می دانند. ساعت ها پس از خاموش شدن به چرخیدن و غلت زدن در رختخواب سپری می شود و در نهایت کیفیت خواب رضایت بخش نخواهد بود. با استفاده از روش های زیر می توانید الگوی خواب خود را تنظیم کرده و خواب عمیق شبانه را تجربه کنید.

 

یوگا

یوگا یک فعالیت ارامبخش است ه بدن و مغز را برای خواب شبانه آماده می کند. پایداری روحی و جسمی شما در این روش مهم است. برخی از تمرینات یوگا می تواند تاثیر زیادی در درمان بی خوابی داشته باشد.

ورزش منظم

به نظر می رسد، ورزش منظم در هر شرایطی می تواند موثر واقع باشد همچنین برای درمان بی خوابی نیز توصیه شده است. بهتر است برخی تمرینات را یکی دو ساعت قبل از ساعت خواب انجام دهید تا اثرات آدرنالین ترشح شده در بدن کاهش یابد. ورزش باعث ترشح اسیدلاکتیکدر بدن شده که اثر آرامش بخشی دارد. پیاده روی و دوی آهسته، شنا و طناب بازی می تواند ضربان قلب راافزایش داده و روشی برای بهبود کیفیت خواب هستند.

روتین منظم

بدن نیاز دارد بداند باید منتظر چه اتفاقی باشد تا خود را برای کنش ها و واکنش های مناسب آماده کند. اگر هرشب ساعت 1 به رختخواب رفته و صبح روز بعد ساعت 11 بیدار می شوید، بدن به این نظم عادت می کند. الگوی خواب شما کلید بی خوابی است. تنظیم الگوی خواب ممکن است چند شب طول بکشد اما با تنظیم آن کیفیت خواب افزایش خواهد یافت.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: